Velké drama přineslo utkání 17. kola basketbalové ligy žen v Hradci Králové. Místní hráčky šly do závěrečné čtvrtiny souboje s posledními Pardubicemi s náskokem 16 bodů, přesto se v závěru strachovaly o vítězství. O výhře hradeckých lvic 73:70 rozhodly až trestné hody v posledních pětadvaceti sekundách hry.

Sokol Hradec Králové - BK Pliska Studánka Pardubice 73:70 (25:20, 45:33, 61:45)

Body: Pochobradská 19, Ovsíková 12, Stará a Rosenbaumová po 10, Kysilková a Šindelářová po 8, Zavázalová 4, Bartáková 2 - Kramperová 23, De La Quintanaová 15, Dušková 12, Březinová 7, Jirková a Labuťová po 4, Pavlasová 3, Ondřejová 2. Rozhodčí: Kurz, Komprs. TH: 18/17 – 13/8. Fauly: 14:21. Nejlepší hráčka: Hana Kramperová (Pardubice).

Od začátku přitom napínavé koncovce nic nenasvědčovalo. Hned od úvodních minut si Hradec budoval mírný náskok a to především zásluhou Kláry

Pochobradské, která v prvních deseti minutách trefila všech sedm střel a zaznamenala 15 bodů. Jenže ve zbytku zápasu se trefila už jen dvakrát, přestože na palubovce chyběla pouze necelé dvě minuty. Dlouho ji zastupovaly spoluhráčky, ovšem v závěrečné čtvrtině se domácí basketbalistky střelecky zasekly a Pardubice začaly mohutně stahovat šestnáctibodovou ztrátu. Minutu před koncem se poslední tým tabulky dokonce dostal do vedení 70:69, ovšem druhou výhru v sezoně nevybojoval. ,,Byly to nakonec obrovské nervy, ale vyhráli jsme, ač jsme v závěru zcela zkolabovali v útočné činnosti. I takové vítězství se však počítá. Pro nás, vzhledem k tabulkovému vývoji, má velkou cenu,“ sdělil hradecký kouč Miroslav Volejník.