Na kvalitně obsazeném turnaji v čínkém Šen-Čenu si proti Petře Kvitové zahraje ve čtvrtfinále Tereza Smitková. V pikantním souboji dvou hradeckých tenistek přehrála ve 2. kole ve třech setech Kateřinu Siniakovou 6:3, 2:6, 6:1. Zápas trval hodinu a jedenačtyřicet minut. Smitková tak své soupeřce oplatila říjnovou prohru z kvalifikace v Linci.

V prvním setu předváděla vítězka pestřejší hru, rivalce sebrala dvakrát podání a bez větších potíží dokráčela k výhře 6:3. Pak se role otočily. Siniaková bleskurychle vedla 4:0 a set už nepustila. V rozhodující sadě však předvedla řadu nevynucených chyb, čehož Smitková bezezbytku využila.

Prestižní bitvu se zájmem sledoval Vladimír Volejník, dlouholetý kouč obou hráček. Smitkovou vedl od deseti do osmnácti let, Siniakovou trénuje dodnes. ,,Výkon Katky byl pro mě trošku zklamáním. V prvním a třetím setu hrála na můj vkus pasivně. Měl jsem informace, že tam dost fouká vítr, což nemělo vyhovovat spíše Tereze a jejím rovným úderům. Jedním z rozhodujících momentů pak byly dva neproměněné breakboly Kateřiny ve třetím setu za stavu 0:0. Následně si rychle prohrála servis a už se to s ní vezlo," poznamenal Volejník a zároveň přidává další poznatek. ,,Byl to dost prestižní mač s hradeckým podtextem. Jednak jsme dlouho spolupracovali a absolvovali dost společných tréninků, takže to pro obě holky mělo zvláštní nádech. Tentokrát to Tereza prostě zvládla lépe."

A jak vidí šance dvacetileté Smitkové proti dvojnásobné wimbledonské vítězce Petře Kvitové? ,,Tereza nemá co ztratit, může hrát uvolněně a předvést slušné momenty. Nicméně si myslím, že Kvitová  je někde jinde." S Kvitovou, která je o čtyři roky starší, se Smitková na okruhu WTA ještě nikdy neutkala. Česká jednička ale vloni vyhrála všechny zápasy s Češkami, ke kterým nastoupila. Bilanci s krajankami měla 10:0.