Při derby se podávala WNBA. Šlágr přinesl skvělou partii

Trutnov, Hradec Králové /FOTO/ - S velkou nadsázkou lze říci, že tenhle duel by se neztratil ani v americké WNBA. Nabitá hala, výborné výkony všech hráček, emoce, ohromné procento střelby, zvraty a nádherná kulisa. Takové bylo 66. východočeské derby mezi Karou Trutnov a hradeckými „lvicemi".

1.12.2014

Trutnov - Hradec KrálovéFoto: Miloš Šálek

BK Kara Trutnov – Sokol Hradec Králové 101:87 (30:36, 56:54, 88:79). Body: Prokešová 30, Mannová 27, Ostarellová 22, Ovsíková a Pazderová 8, M. Vacková 4, A. Vacková 2 – Lichtarovičová 25, Kuthanová a Zavázalová 13, G. Andělová 11, Hartigová 9, Křížová 8, Pochobradská 5, Rosenbaumová 2, A. Andělová 1. Rozhodčí: Baloun, Heinrich, Dvořák. Fauly: 17:26. Pět osobních chyb: 1:1 (A. Vacková – Kuthanová). Trestné hody: 34/30 – 21/17. Trojky: 9:12. Doskoky: 39:38. Diváci: 960.

Ve druhé minutě stav 11:10, na konci páté 18:19. Už úvod utkání zaplněné trutnovské hale naznačoval, že by se přítomní mohli stát svědky nebývalého představení. Téměř každý útok byl na obou stranách zakončen úspěšnou střelou a nikdo se tak nemohl divit, že už po první desetiminutovce měli soupeři na kontě dohromady 66 (!) bodů. Na vše přitom dohlížela hned trojice rozhodčích.

Jak domácí Karu, tak „lvice" vybičovala skvělá kulisa k velkému výkonu, při němž měly zpočátku navrch hostující hráčky. Ty na začátku druhé čtvrtiny utekly soupeřkám až do devítibodového náskoku, když dominovaly hlavně na doskoku a ve střelbě trojek, jichž za jediný poločas zaznamenaly 10! Výborně se prezentovala především Lichtarovičová, jíž na druhé straně sekundovala nepolapitelná Ostarellová.

Na konci první půle ale domácí tým ze ztráty postupně, avšak úspěšně ukrajoval, a když se za hromového aplausu prosadila trojkou Mannová, rázem vedla Kara 56:54.

Nejlepší part ze strany Rešetárových svěřenkyň přinesla perioda třetí. V ní Kara změnila způsob obrany, lépe obsazovala soupeřky a hlavně vyhrávala souboje pod oběma koši. Sokolky naopak opustila dosavadní největší zbraň v podobě úspěšných trojek a rázem z toho byl až desetibodový úprk domácích.

Závěrečná desetiminutovka již takové bodové hody pochopitelně nepřinesla a mohla za to hlavně defenzivní hra Kary. Hradec se ze hry prosadil až v polovině osmé (!) minuty při stavu 97:80. Pak už se jen čekalo, zda domácí docílí stobodové hranice. Ač se dlouho zdálo, že tato meta je snad zakletá, stala se „šťastnou" Ostarellová a takřka tisícovka diváků mohla oběma kolektivům aplaudovat ve stoje.

„V první půli jsme měly skvělý útok, ale do dobré obrany hodně daleko. O pauze jsme si to taky vyříkaly a myslím si, že druhý poločas byly hráčky daleko aktivnější. Bohužel, brzy jsme měly čtyři fauly a s tím už se pak hraje těžko," popisovala duel ze strany hostujícího týmu trenérka Romana Ptáčková.

Její kolega Jozef Rešetár byl pochopitelně spokojenější: „Vítězství velmi těší, protože v týdnu jsme měli zdravotní problémy, a proto jsem se obával, jestli hráčky vydrží v plném nasazení celý zápas. Naštěstí potvrdily, že fyzicky jsou na tom dobře. Do druhého poločasu jsme změnili systém osobní obrany a soupeři jsme už nedovolili takové snadné střely a koše."

Další výsledky – 8. kolo: Nymburk – Slavia Praha odloženo, Strakonice – VŠ Praha 66:64, IMOS Brno – Ostrava 68:54, Karlovy Vary – Valosun Brno 58:73.
19. kolo: Slovanka MB – USK Praha 45:102.

1. USK Praha     3         3      0        283:165      100,0
2. IMOS Brno      8         6      2        560:501         75,0
3. Hradec Král.   8         6      2        650:628         75,0
4. Nymburk      7         5      2        548:483         71,4
5. Valosun      8         5      3        632:574         62,5
6. Trutnov      7          4      3        564:523        57,1
7. Strakonice      7          4      3        484:491        57,1