V sedmnáctém kole Ženské basketbalové ligy dojde k pikantnímu souboji. Hradecké „lvice“ dnes přivítají v hale na Eliščině nábřeží Pardubice. První vzájemný duel na začátku prosince senzačně vyhrála Studánka 67:51. Byla to zatím jediná výhra nováčka v soutěži.
Basketbalistky Trutnova zápas ve Strakonicích předehrály kvůli účasti v závěrečném turnaji Final Four Středoevropské ligy. Základní část soutěže skončí ve středu 18. kolem.

Ve dnech 18. až 20. února se v Hradci uskuteční turnaj Českého poháru Final Six za účasti: USK Praha, Frisca Brno, Valosunu Brno, Strakonic, VŠ Praha a domácího Sokola.

So 16.00: Hradec Králové (8. místo, 21 bod) – Pardubice (10. místo, 17 bodů).

V prvním vzájemném duelu se hradecké „lvice“ v pardubické Studánce pěkně zkoupaly. Prohra 51:67 na půdě nováčka byla z kategorie senzačních.
„Musím sportovně přiznat, že tenkrát nám zápas vůbec nevyšel. Náš výkon byl tristní, možná vůbec nejhorší, co jsem zažil. Pravda je ta, že tehdy jsme procházeli krizí. Nyní už je to o něčem jiném,“ vrátil se k prosincovému duelu hradecký trenér Miroslav Volejník. Jeho tým nehodlá podobný propadák opakovat.

„Bude to boj, ale papírově máme silnější tým, což by se mělo projevit. Problém je v tom, že po republice řádí nemoci a chřipky, které se nevyhnuly ani nám. Kromě dlouhodobě zraněných Horákové a Steffanové nám ze zdravotních důvodů vypadly ze hry i další hráčky základní sestavy. Momentálně nevím, v jakém složení nastoupíme,“ uvedl Miroslav Volejník.

„Očekávám skvělou diváckou kulisu. Soupeř bude jistě motivovaný více než na jiné utkání. Navíc, kdyby Pardubice u nás prohrály, tak budou už na sestup, jejich odstup bude výrazný. Pozor si musíme dát na některé hráčky, například Březinovou, která působila u nás,“ dodal hradecký kouč.
Pardubická Studánka si je vědoma toho, že na palubovce rivala se může chytit pověstného posledního stýbla vedoucího k záchraně. Zopakovat výsledek z úvodního duelu bude ovšem nesmírně těžké.

„Hradec po odchodu svých dvou největších opor paradoxně podává zlepšené výkony a dokázal v minulých kolech několikrát zvítězit. Ale neodvažuji se předvídat, jaký vliv budou mít absence na straně Hradce na výsledek sobotního zápasu. Každé utkání je úplně jiné a závisí na mnoha faktorech. Ale očekáváme vyrovnanou bitvu a doufejme, že se šťastným koncem pro nás,“ uvedla pardubická rozehrávačka Barbora Habětínková.

Ženská basketbalová liga – 17. kolo: Strakonice – Trutnov 71:90, Frisco Brno – Valosun Brno (odloženo), dnes 14.30: VŠ Praha – Karlovy Vary, 16.00: Hradec Králové – Pardubice, neděle 17.30: Slovanka – USK Praha.

JIŘÍ TŮMA
ZDENĚK ZAMASTIL