Čeští reprezentanti tu v rámci přípravy na dubnovou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2018 vyzvou od 19 hodin silné Chorvatsko, které je tradičním účastníkem evropských i světových šampionátů.

„Chorvatsko patří mezi šest nejlepších mužstev v Evropě. Dorostla mu úžasná generace. V kádru má hráče Top evropské kvality, ale i velmi šikovné mladé futsalisty. Tento tým má být černým koněm EURA 2018 ve Slovinsku," soudí o soupeři Tomáš Neumann, trenér českého výběru.

K čemu utkání s tímto sokem poslouží?

„Bude nám to pro kvalifikaci ME modelovat Makedonii, která hraje podobným stylem, ale svojí kvalitou i Kazachstán. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát. Samozřejmě známe kvalitu soupeře a víme, že to nebude jednoduché. K Chorvatům máme respekt, ale věřím, že předvedeme výkon, za který se nebudeme stydět a uděláme radost všem našim fanouškům," přeje si kouč.

Neumann zároveň přiznal, že k Hradci Králové má velmi vřelý vztah.

„Je to přímo rodinný vztah. Pochází odtud moje žena, takže jsem tu velmi často za příbuznými. Navíc tu mám spoustu přátel. Jsem moc rád, že se podařilo toto utkání dát do Hradce Králové. Věřím, že nám tu fanoušci vytvoří skvělou atmosféru," poznamenal zkušený český lodivod.

V jeho nominaci figuruje také David Drozd, jenž v současnosti hájí barvy mistrovského Era-Packu Chrudim, ale futsalově vyrostl v loňské sezoně v dresu královéhradeckého Madosu. A právě město pod Bílou věží je jeho domovem.

„Hrozně moc se těším. Jsem tu doma. Určitě přijde plno známých a kamarádů. Doufám, že atmosféra v hale bude podobná, jako když jsme tady hráli loni s Grónskem," uvedl Drozd.