Hráče nejprve čekají zdravotní prohlídky a testování výkonnosti u týmového lékaře. Další dny budou patřit nabírání fyzické kondice pomocí basketbalových, atletických a silových tréninků. Pak už přijde ke slovu i herní stránka. Hradecké čeká série devíti přípravných zápasů.

Nejprve vyrazí do Pardubic, kde se střetnou s týmem U23 hrající první ligu, následovat bude cesta na palubovku polského druholigového celku z Walbrzychu.

Po měření sil na půdě Olomoucka přijde na řadu první domácí mač s Kolínem (21. 8., 17.00) a hned nato odveta na palubovce Geosanu. Potom svěřenci kouče Lubomíra Peterky absolvují dvě domácí střetnutí. Do Třebše nejprve zavítá Děčín (26. 8., 17.30) a poté přijede k derby východočeský rival z Pardubic (28. 8., 18.00). Předposlední týden přípravy přinese odvetu v Děčíně a domácí duel s pražským USK (5. 9., 18.00).

Úvodní střetnutí nového ročníku Kooperativa NBL odehrají hradečtí basketbalisté v sobotu 12. září v Ostravě a hned ve středu 16. září je čeká domácí premiéra s válečníky z Děčína.

Hráčský kádr je už téměř kompletní, během pauzy doznal několika změn. Do Olomoucka odešel David Pekárek. Hradecký dres už nebude nosit ani Srb Djordje Tresač. Kariéru v nejvyšší soutěži ukončili Petr Andres a Tomáš Mahler. Naopak novými tvářemi jsou Jiří Šoula z Jindřichova Hradce a Lukáš Brožek z Kolína.