Páteční slavnostní galavečer, v rámci kterého se uskutečnilo vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec města Hradec Králové za rok 2012, měl opět tu správnou „šťávu". Průběh večera si pochvaloval také Jiří Pavlíček, předseda Okresní organizace Českého svazu tělesné výchovy Hradec a zároveň člen odborné komise, která sestavovala výsledky hlavních kategorií.

Vloni jste říkal, že rok 2011 byl pro Okresní organizaci ČSTV Hradec Králové velmi těžký. Přišlo v roce 2012 zlepšení?
Bohužel, zatím nemohu konstatovat výrazné zlepšení. Sice je snad ze státního rozpočtu vyčleněno 800 milionů na podporu sportu, ale způsob jejich dělení či kolik přijde k nám do okresu, to zatím nikdo neví. O to víc si vážím podpory zastupitelstev obcí a měst našeho okresu, které podporují své sportovní jednoty a kluby formou grantů nebo nově dílem peněz z hazardu. Bez jejich pomoci by to měly mnohé jednoty a kluby nyní hodně těžké.

Jak byste zhodnotil uplynulý rok z hlediska hradeckého sportu?
Hodnocení pojmu trochu jinak. Výborné výkony sportovců byly oceněny v pátek na galavečeru. Pro mne je ale z hlediska hradeckého sportu největším počinem otevření Sportovního centra mládeže Bavlna a zahájení rekonstrukcí sportovního areálu Slavie a hřiště ve Farářství. To jsou skvělé výkony, které může překonat snad jen zahájení přestavby Všesportovního stadionu v Malšovicích.

Které výkony a výsledky vás nadchly? Od koho jste naopak očekával více?
Je hrozně těžké vybrat ze spousty skvělých výkonů ty nej a zároveň určit, kdo mne zklamal. Velice mne těší, že je každý rok při sestavování pořadí nejlepších sportovců a kolektivů Hradecka z koho vybírat. Jak správně na galavečeru řekl Pavel Petřikov starší, z první desítky jednotlivců by v podstatě všichni měli díky svým výborným výkonům nárok na první místo. A abych řekl pravdu, nemám v paměti nějaké výrazné zklamaní z výkonů našich sportovců v minulém roce. Z pohledu republikového si nejvíce cením výkonů olympijských vítězů a jako vášnivý tenista amatér se klaním před výkony našich tenistek a tenistů, které vedly k zisku Fed Cupu a Davisova poháru.

Zamlouval se vám páteční galavečer?
S galavečerem jsem byl velice spokojen. Šel jsem na něj trochu s obavou, zda se podaří nahradit skvělého moderátora Radka Šilhána, ale Jan Smetana zvládl svůj úkol se ctí. Program měl spád a švih. Pěvecké výkony byly kvalitní. Neformální vystupování Jiřího Zonygy a Olgy Lounové vytvořilo v sále výbornou atmosféru. O to víc mne mrzí, že se nenašlo více příznivců sportu, kteří by se přišli podívat na toto velice pěkné vyhodnocení sportovců.

Co vás nejvíce rozesmálo?
Rozesmála mne a příjemně překvapila pohotová reakce moderátora galavečera na problémy s mikrofony. Myslím, že tím odstartoval příjemnou atmosféru, která vydržela celý večer.

Hlavní kategorii ankety vyhrál brokový střelec Jan Sychra. Je prvenství ve správných rukou?
Určitě. Výborné umístění na olympijských hrách podpořené skvělým výkonem v tak náročné disciplíně, jakou sportovní střelba je, si určitě zaslouží nejvyšší ocenění. Anketu za rok 2012 vyhrál zcela po právu a s výrazným náskokem.