,,Jsem pochopitelně rád. Něco už naznačovaly výsledky v tréninku. Počítal jsem se slušným výkonem, ale že to dopadne až takhle dobře, to mě fakt nenapadlo," říká na rovinu.

V prestižním seriálu slavil triumf po necelém roce, loni v červenci se mu podobný kousek povedl v Granadě. ,,V Mnichově byli výborné terče, dobře se tříštily. Jenom doufám, že mi forma ještě nějaký čas vydrží."

V napínavé kvalifikaci obsadil český reprezentant druhé místo za Američanem Dustinem Davidem Perrym (124). V rozstřelu s pěti soupeři, kteří nasbírali shodně 123 bodů, si počínal jako starý mazák a probil se do finálové šestky. Sám však potvrdil, že to pro něho nebyla jednoduchá situace. ,,Byl jsem nervózní. Měl jsem dlouhou přestávku. Na rozstřel jsem čekal zhruba čtyři hodiny. Bál jsem se, abych neztuhnul a nevypadl z tempa," přiznal otevřeně. I v této chvíli se však projevily bohaté zkušenosti. ,,Něco mi říkalo, že by to nemusel zvládnout mladý Švýcar Ramella, protože střílel o první šestku snad poprvé v kariéře. Byl asi trochu vyklepanej a minul poměrně brzy."

Postup Sychru pořádně navnadil. V semifinále jej čekal podobný test. Číňan jako jediný neminul ze šestnácti terčů ani jediný, Sychra jich trefil patnáct stejně jako Perry a Rakušan Sebastian Kuntschik. Nervydrásající rozstřel opět zvládl. ,,Měl jsem radost, že mohu skončit nejhůř šestý. Člověk chce ale medaili, tak jsem si řekl, že si zkusím udělat radost. Držel jsem si tempo a vyšlo to."

V souboji o zlato Sychra zaváhal při čtvrté a dvanácté ráně. Ťin Ti jej však zcela napodoboval a zatímco šestý muž z olympijských her v Londýně už závěr zvládl bezchybně, Číňan ještě jednou minul a bylo rozhodnuto. ,,On už se párkrát na špici objevil, není to žádný zajíc. Finále se už střílelo poměrně pozdě, nebylo moc vidět, člověk to tam pálil spíše po paměti. Bylo to něco, jako když myslivci chodí při západu slunce na kachny," směje se. ,,Nakonec udělal o jednu chybu víc a bylo vymalováno."

Pro Sychru to byl celkově šestý triumf v závodě Světového poháru. Tímto úspěchem se navíc automaticky kvalifikoval na finálový závod prestižního podniku. ,,Ale žádnou hitparádu bych z toho nedělal. Je to samozřejmě příjemný úspěch a povzbuzení před mistrovstvím Evropy."

Šampionát se uskuteční za pár dní v Maďarsku. ,,Je dobré vědět, že to umím ustát i s o mnoho mladšími soupeři. Teď jen nesmím dopustit, aby přišel útlum, jak se to v naší branži po tak dobrém výkonu někdy stává. Člověk na ME nestřílí jen za sebe, ale i za družstvo. Musím z hrušky dolů a pořádně se připravit."

Jedinou vadou na kráse je fakt, že se v letošní sezoně za vítězství v závodě Světového poháru ještě neudělují účastnická místa pro olympijské hry v Riu 2016. ,,To se nedá nic dělat. Škoda to samozřejmě je. Měl bych klid, ale takhle nemá cenu přemýšlet. Možností ho získat bude spousta," řekl Sychra, jehož úspěch nebyl v Mnichově jediným. Jeho oddílový parťák a olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký totiž obsadil v disciplíně trap výborné 5. místo.