Porážka bude znamenat třetí příčku. Takové jsou matematické počty. Jisté rovněž je, že Královští sokoli v následném předkole play off nemohou narazit právě na ústeckou Slunetu, dosavadního lídra. Soupeřem tedy bude jeden z dvojice Svitavy – Děčín.

Východočeši se v poslední době potýkají s marodkou, která nejvíce narostla ve středečním utkání v Děčíně. Kvůli zdravotním problémům nenastoupili Stamenkovič, Barač, Koloničný, Brožek a dlouhodobě zraněný Šoula. Trenér Lubomír Peterka tak měl k dispozici pouze sedm statečných. Mezi nimi byli i mladíci Mráz s Chlumeckým, kteří nastupují jen zřídkakdy. Na hře i výsledku (prohra 74:100) se absence opor samozřejmě projevila. Hradečtí hráli tři čtvrtiny velmi dobře, ale v závěru jim došly síly.

V sobotním duelu na ústecké palubovce bude záležet, zda-li hradecký kouč bude znovu šetřit některé opory a před blížícími se vyřazovacími boji raději dá přednost jejich úplnému uzdravení. Řeč je především o srbské dvojici Stamenkovič – Barač.

Ať tak či tak, Královští sokoli budou chtít uspět. „Jde o zápas, který rozhodne o konečném umístění v tabulce skupiny A2. Pro nás bude jasný cíl: vyhrát a zajistit si první místo. Bohužel náš tým má pár menších zranění a uvidí se, v jaké sestavě nastoupíme. Do utkání musíme jít odhodlaní stejně jako v Děčíně, kde jsme i v hodně oslabené sestavě dělali soupeři velké problémy,“ hlásí před závěrem nadstavby Lukáš Rovenský, asistent trenéra Hradce.

Severočechům se v nadstavbě daří, vyhráli sedm z devíti zápasů. Naposledy však prohráli ve Svitavách 68:80. Pandy svými výkony momentálně táhne Lamb Autrey (průměr na zápas – 15,6 bodů, 7,1 doskoků a 5,3 asistencí). V posledním střetnutí proti Turům byl výraznou postavou rovněž Ladislav Pecka (18 bodů, 9 doskoků – průměry na utkání: 12 bodů, 6 doskoků).

Co se týká vzájemných zápasů, tak v sezoně 2020/2021 zatím vyznívají lépe pro Královské sokoly (2:1). Nejprve zvítězilo na severu Čech Ústí nad Labem (76:75), následně se však radovali dvakrát hráči Hradce, v obou případech doma (89:78 a 85:84).