„Nejsem spokojen s přístupem některých hráčů. Ale všechno špatné je pro něco dobré a z chyb je třeba se poučit," říká Miloš Němeček, manažer „mloků".

Miloš Němeček.Jistotu záchrany vám dala až prohra brněnského Agromeli v posledním kole. Oddechli jste si zhluboka?
Spíš bych řekl, že jistotu nám dala až výhra Sparty (v posledním kole na palubovce Agromeli – pozn. aut.). Ale samozřejmě jsme si zhluboka oddechli. Tím pádem jsme cíl splnili a můžeme se z chyb poučit do příští prvoligové sezony.

Na druhou stranu udržení soutěže bylo hlavním cílem, a ten byl splněn. Převažuje tedy spokojenost?
Se záchranou jsem spokojený. S přístupem některých hráčů vůbec ne. Ale všechno špatné je pro něco dobré a jak jsem již říkal, je potřeba se z toho poučit.

Jaká vůbec byla první sezona mezi elitou?
Byla velmi trnitá. Kvalita je určitě o sto procent vyšší než ve druhé lize. Nás hlavně srážel přístup jednotlivců. Dokázali jsme si, hlavně v první polovině soutěže, že můžeme hrát vyrovnané zápasy. Teď je potřeba zapracovat na herní stránce a v druhé sezoně se výrazněji prosadit hlavně proti týmům od páté příčky dolů.

Většina hráčů z týmu hraje i velký fotbal. Dá se tedy na této úrovni zvládat obojí najednou?
Z mého pohledu dá. Je to jen v přístupu hráčů a v jejich hlavách. Pokud ve velkém fotbale mam strop divizi, tak ve futsale mohu dokázat daleko víc. Hraji první ligu, a pokud budu odevzdávat kvalitní výkony, tak proč bych nemohl nakouknout do reprezentace? Příkladem může být Hrůša, který se dostal do výběru ČR U21.

První liga již rozehrála play off. Kdo podle vás získá titul?
Když řeknu Era-Pack Chrudim, tak se nejspíš nespletu. Osobně však mám favorita v týmu Tango Brno.

V uplynulém ročníku jste měli v soutěžích i mládežnická mužstva. Jak si vedla?
V tomhle směru patří velké poděkování vedení týmu z Třebše, který nám poskytl svoji mládež. Dále se i „nabalili" hráči z FC Hradec. Hráči s minimálním futsalovým tréninkem zvládli svoji soutěž s bravurou. Příští rok bude určitě ještě o hodně lepší.

Je to ještě předčasné, přesto: s čím byste chtěli jít do další prvoligové sezony?
Se stejným cílem, a to záchranou, a také bojovat o sedmé až deváté místo. Už teď jednám o posílení managementu klubu. Nejde, abych to dělal sám a proto k sobě potřebuji lidi, kteří mají chuť a snahu v Hradci ligový futsal udržet. Dále chceme posílit i roli asistenta trenéra. Jsme v jednání s bývalým reprezentantem. Takže věřím, že budeme silnější a konkurenceschopní.

Plánujete nějaké změny v hráčském kádru?
Určité změny  budou. Rad bych přivedl pár kvalitních ostřílených futsalistů. Chceme také sázet na naše hráče a dravé mládí. Důležitý je však přístup jednotlivců.