Ač střádal prvoligové starty (113) v jiných klubech, ten sparťanský mu v srdci zůstane navždycky. Hradecký záložník RADEK HOCHMEISTER působil na Letné od žákovských let. I proto pro něho sobotní utkání druhé ligy se Spartou B nebude všední. „Svým způsobem půjde o citovou záležitost. To ale nemění nic na faktu, že do Prahy jedeme vyhrát,“ vypálí bez váhání.

Bije vaše srdčíko stále pro tenhle slavný český klub?

Spartě samozřejmě moc fandím. Přál bych si, aby získala titul. Hrál jsem za ni od deseti, prošel všemi kategoriemi a nakoukl i do áčka. To se prostě nezapomíná.

Jak vůbec vzpomínáte na působení v prvním týmu?

Tehdy Spartu trénoval pan Straka. Byly to s ním zážitky. Pořád vás hecuje. V kabině i na hřišti. Zahrál jsem si i v kvalifikaci Ligy mistrů. Největší osobností mužstva byl Karel Poborský.

Pondělní derby pražských „S“ jste si jistě nenechal ujít?
To víte že jsem seděl u televize a fandil Spartě. Jsem rád, že vyhrála. Derby je vždycky zážitek.

Jak dopadne pohárová odveta, v níž má lepší výchozí pozici Slavia?
Doufám, že postoupí Sparta. Rojí se kolem toho mnoho spekulací, ale jak už jsem řekl, je to derby. Obě mužstva do toho půjdou naplno.

Vás v sobotu dopoledne čeká sparťanská rezerva, která bojuje o záchranu. Naposledy zvládla veledůležité utkání v Hlučíně, kde zvítězila 1:0. Překvapil vás tento výsledek?
Popravdě řečeno ano. My jsme v Hlučíně jen remizovali. Mám zprávy, že tam Sparta hrála výborně. Jsem zvědavý, s čím vyrukuje na nás.

Mohou ambiciózní mladíci hodně kousat? Dají se očekávat posily z širšího kádru A mužstva?
Uvidíme. Když jsem kdysi hrával za sparťanskou rezervu pod trenérem Kotalem, chodilo z áčka třeba i devět hráčů. Dnes je trend trochu jiný. Mladí dostávají hodně šancí. Fotbal hrát umí, jsou talentovaní a běhaví. Vždycky záleží, jak jim to sedne a co jim soupeř dovolí. Nám se daří, je potřeba to potvrdit.

V neděli jste rozstříleli Sokolov. Nemusí vás trenér vracet z euforie zpátky na zem?
Ne ne. Jsme rádi, že nám to takhle vyšlo. Ale už je to minulost. Na první příčce se chceme udržet, na Strahově potřebujeme získat další tři body. Všichni si uvědomujeme, o co jde.

V posledních zápasech jste u klíčových situací. Střílíte důležité góly a ještě na ně nahráváte. Netáhne vás to coby defenzivního záložníka nějak moc dopředu?
(směje se) Hru samozřejmě tvoří Fíša (Roman Fischer – pozn. red.), já to za ním spíše zavírám, aby soupeř nemohl chodit do rychlých brejků. A co se týká mého útočení? Spíše bylo štěstí, že jsem se v pravou chvíli ocitl na správném místě. Občas vyběhnu, Roman tím pádem zůstane. Nemáme s tím problém.

Považujete za výhodu, že se hraje na Strahově, kde domácí prostředí vlastně neexistuje?
Trochu ano. Stejně jako do Vítkovic by za námi mohla dorazit početná skupina fanoušků a vytvořit nám domácí atmosféru. Moc by nám to pomohlo.

Tipnete si výsledek?
Budu skromný. Stačí mi vyhrát 1:0.

VIZITKA

Narozen: 6. září 1982
Stav: svobodný
Výška: 190 cm
Váha: 78 kg

Post: záložník
Číslo dresu: 5
Přezdívka: Hochmi
Počet startů v I. lize: 113
Počet gólů v I. lize: 3
Největší úspěch: mistr ligy se Slovanem Liberec, starty v předkole Ligy mistrů v dresu Sparty Praha
Oblíbený zahraniční klub: FC Barcelona
Koníčky: sport – hlavně tenis a horolezectví
Kluby, v nichž působil: AC Sparta Praha, FK Jablonec nad Nisou, Viktoria Plzeň, Sigma Olomouc, SK Kladno, FC Slovan Liberec
ZÁJEZD PRO FANOUŠKY:

Fotbalový klub FC Hradec Králové pořádá pro své příznivce zájezd na druholigové utkání AC Sparta Praha B – FC Hradec Králové, které má výkop v sobotu 17. dubna od 10 hodin na Strahově. Zájemci se mohou hlásit na tel. č. 495 515 531 nebo zaslat závaznou přihlášku na e–mailovou adresu: marketing@fchk.cz. Cena zájezdu činí 100 korun, uzávěrka přihlášek je v pátek ve 12 hodin.
Autobus bude pro fanoušky přistaven v 7.30 před vjezdem do areálu malšovického stadionu. Odjezd je v 7.45 hodin.