Porazily Izrael, přetlačily i Španělsko, ve třetím utkání FIBA Youth European Challengers už se ale české basketbalistky do 20 let musely před soupeřem sklonit. Srbsku totiž v maďarské Šoproni podlehly rozdílem devíti bodů 76:85.

Premiérové porážce svěřenkyň trenérky Romany Ptáčkové na turnaji přitom dlouho nic nenasvědčovalo. Úvodní čtvrtinu Češky vyhrály 24:19, o poločase vedly rozdílem šesti bodů a ve 27. minutě dokonce po dvou úspěšných trojkách trutnovské Terezy Králové 52:41.

6. Irsko 3 0 3 91:276 3

Pak ale nadešel první klíčový okamžik utkání. Soupeřky ještě do konce třetí desetiminutovky otočily stav na 55:56 a od té doby se skóre nějakou chvíli přelévalo ze strany na stranu. Ještě čtyři minuty před koncem zápasu vedly Češky 63:62, od té doby už ale koncovce zcela vládly Srbky, které důležitý part dovedly k vítězství o devět bodů.

Česko – Srbsko 76:85 (24:19, 42:36, 55:56)

Body: Malíková 15, Vydrová 13, Zeithammerová 12, Kubíčková 8, Brejchová 7, Hynková a Králová 6, Fišerová 5, Kadlecová 4 – Nedejlková 27, Stefanovićová 23, Mitrovićová 9, Jovanovićová, Smailbegovićová, Tripkovićová 5, Samardićová a Jovanovićová 4, Zarićová 3. Rozhodčí: Fauly: 24:18. Trestné hody: 13/10 – 29/23. Trojky: 10:8. Doskoky: 34:37.

Další výsledky skupiny B – 3. hrací den: Irsko – Španělsko 29:94. Od 19.30 se hraje duel Izrael – Maďarsko (poločas 24:30).

Další zápasy skupiny B – pátek 15.00: Španělsko – Izrael. 17.15: Srbsko – Irsko. 19.30: Maďarsko – Česko.