O koho šlo? Tady je jejich představení:

Vítězem a krajským rekordmanem je od čtvrtečního dorosteneckého závodu Lukáš Desenský. V běhu na 60 metrů překážek zaběhl čas blížící se hranici dělící závodníky úspěšné na domácí a závodníky úspěšné na mezinárodní scéně. Tedy hranici osmi sekund. Jeho čas 8,05 vteřiny je novým krajským rekordem.

Ještě snad o třídu výše je výsledkově vítězka „testovací" výšky Lada Pejchalová. Vyrovnaný osobní rekord 185 cm je jen pár centimetrů od limitu na samotný šampionát. Je to talentovaná atletka, kterou v Trutnově vede Miloš Havelka, tamní atletický trenér a nadšenec.

Úplně jiné hodnocení by zasloužil výborný vícebojař z Hradce Králové Jan Doležal,  který tajně doufal v nejlepší výkon historie ČR na překážkách juniorů. Jeho cesta za vysněným cílem však nepokračovala po třetí překážce. Ta Doležala doslova srazila na kolena. Nezvyk na halu a její pružný povrch ho i navzdory jeho zkušenostem a medaili ze světového šampionátu mládeže přiblížil tak blízko k překážkám, že už první i druhá byly problematické. Tu třetí v atletické terminologii „vzal s sebou".

Hlavní zmínku však zaslouží členové výprav národních. Již zde zaznělo jméno Desenský. Nyní ale bratr krajského rekordmana Lukáše – Michal Desenský, který se na halový šampionát dostal do výpravy ČR svým výkonem na 400 metrech. Jeho pozice je trochu nestandardní. Jeden z nejsilnějších týmů, které naše reprezentace v historii složila, nyní bude mít možnost startovat na štafetě 4x 400 m. Desenský je v roli náhradníka. Což je u štafety, která má medailové ambice, role dost nevděčná.

Naopak Andrej Bician ze Slovenska, jedna z dlouholetých opor ligového týmu Hradce Králové, se kvalifikoval na šampionát individuálně.  Za Slovensko nastoupí na šampionátu na 60 m překážek, ve kterých je letos mistr Slovenska.

Další zástupce na závodech této velikosti náš kraj snad bude i v dalších letech mít. Kdo to ale bude, hodně záleží nejen na samotných sportovcích a ale i na těch, kteří je vedou, ale i na politicích, které volíme. Ti dost často rozhodují o podmínkách, ve kterých se sportovci mohou připravovat.

Statistika je nyní taková: V našem kraji není atletická hala ani stadion s tribunou a pořadatelským zázemím. Jen dva lidé se profesionálně zabývající atletikou… Snad se to zlepší.