Absolutním vítězem seriálu, do kterého bylo zařazeno hned sedm podniků v náchodském regionu, se stal Kamil Krunka z Nového Města nad Metují. Mezi ženami byla nejlepší Markéta Zeisková z Náchoda. „Primátor cup je dobrá motivace pro všechny běžce z okolí, jsem ráda, že se mi povedlo vyhrát,“ řekla spokojená Zeisková. A spokojeni jsou i organizátoři celého seriálu, pro které byl 3. ročník historicky nejlepším.

„Oproti minulým letům byl třetí ročník opět úspěšnější. Podařilo se posunout jak jeho sportovní, tak společenskou úroveň a účast závodníků v jednotlivých závodech i v celém seriálu byla opět vyšší. Prvního ročníku Primátor cupu se v roce 2017 zúčastnilo 2082 závodníků, o rok později jich už bylo o sedm stovek víc. Letos do cíle všech sedmi běhů seriálu doběhlo 3140 běžců, z toho bylo 994 dětí,“ hodnotil jeden z organizátorů Aleš Žďárský, jenž je i trenérem ve sportovním klubu v Novém Městě nad Metují.

Největší změnou byl návrat posledního závodu z Hronova do Náchoda na původní trať měřící 8850 s doběhem před náchodskou radnicí. „Ne každému se změna líbila, ale myslím, že je to historicky správně, navíc doběh na náměstí je lepší,“ dodal Žďárský.