Loňský rok byl pro něho úspěšný. Že by hradecké cyklistice rostla další hvězda? Nadějný kadet týmu Whirlpool-Author Junior ONDŘEJ RYBÍN (nar. 12. května 1993) vyhrál v létě domácí šampionát na otevřené dráze v Brně a jasně dominoval na prosincovém halovém MČR v Praze. V obou případech ovládl omnium, které se skládá z pěti různých disciplín.

Patnáctiletý jezdec navíc před pražským mistrovstvím absolvoval tři závody Českého poháru, které se skládaly vždy ze dvou omnií. Rybín se radoval z vítězství hned pětkrát a pouze jednou byl druhý. Jako člen reprezentace se také zúčastnil závodu v Rakousku. To je slušná vizitka.

A co na to sám cyklista? „Vyvrcholením bylo pro mne halové mistrovství v Praze. Říkal jsem si, že bych ho měl povinně vyhrát, neboť se mi předtím dařilo v poháru. Jenže před závodem jsem marodil, a tak jsem se trochu bál, aby to nedopadlo špatně. Naštěstí se tak nestalo, za což jsem moc rád,“ říká mladý závodník, který byl právem považován za největšího favorita.

V letošní sezoně by se chtěl Rybín soustředit více na silnici: „Chtěl bych uspět třeba na závodě v Jevíčku nebo v Rakousku. Dalším vrcholem pro mne bude v létě silniční republikový šampionát.“

Student prvního ročníku obchodní akademie také uvedl, jak by si představoval svoji cyklistickou budoucnost. „Nejprve mne čeká přesun do juniorů a poté, když budu chtít někam jít do dospělých, tak to bude asi stáj PSK Whirlpool-Author. Je to přece jen nejlepší tým v republice. Jinak cyklistika u nás moc nemá smysl,“ je si Ondřej Rybín vědom. Lákala by ho tedy případně zahraniční štace? „Kdyby to šlo, tak určitě ano.“