Znovu předvedl, že v těžkých chvílích je na něho spolehnutí. Když páteční „velké derby“ pomalu směřovalo k vítězství Vrchlabí, vstřelil hradecký kapitán JAROSLAV ROUBÍK baseballovým švihem branku a poslal zápas do prodloužení, kde dokonal zkázu regionálního soka dvougólový Vít Budínský.


Jardo, berete z derby dva body?
Určitě bereme. Vrchlabí není žádný slabý soupeř. Vyměnilo trenéry a u nás chtělo vyhrát. Zápas mohl být jednoznačnější, za stavu 1:1 jsme měli dvě obrovské šance. Vést o dvě branky, tak se soupeř už nezvedl a bylo by po zápase.

N
a druhou stranu Vrchlabí uškodil hlavní rozhodčí. Za stavu 2:2 jim upřel regulérní gól. Co vy na to?
Samozřejmě. Jenže nakonec se stejně dostali do vedení, strašně jim to pomohlo. Bylo těžké zápas ještě obrátit.

Právě vy jste zařídil branku na 4:4, která také vyvolala hodně emocí. Bylo vše podle pravidel?
Jednoznačně ano. Přijel jsem do brankoviště, dorážel puk, jenže ten se ještě zvedl a ze vzduchu jsem to dostal do brány. Byl to regulérní gól.

Zápas jste otočili dvěma brankami v přesilových hrách, které jsou v letošní sezoně vaší Achillovou patou.
Jsme strašní dřeváci. Z třinácti přesilovek pět na tři jsme v sezoně dali ušmudlané tři góly. To je katastrofa. Nevím, čím to je. V poslední době jsme dali pár gólů v klasické přesilovce, tak snad si budeme více věřit.

Zase bylo v zápase plno emocí, vypjatých momentů na obou stranách. Bylo znát, že se jedná o derby?
Jasně. Na hokej přišla spousta diváků, kteří nás hnali nahoru dolů. Mělo to správný náboj, fajn zápas.

V minulém kole v Havířově jste měl bilanci jeden gól, jedna přihrávka. V derby
dokonce ještě o asistenci navíc. Cítíte, že body začínají na vaše konto naskakovat pravidelněji než v úvodu sezony?
(přemýšlí) Já mám ze své hry docela dobrý pocit. Dostávám se do kupy šancí. Je to jen o tom se více uklidnit a mít lehčí hokejku. Naše řada dala asi v sedmi zápasech za sebou dva nebo tři góly. Těší mě, že se prosazuje celá lajna. Jak jsem říkal už na začátku sezony: kdybych měl dát za sezonu třeba jen pět gólů a mužstvo skončilo čtvrté, tak to budu brát.

Přesto Hradec stojí především na výkonech vás a Martina Koudelk
y. Bral jste si hodně, že váš bodový příspěvek nebyl tak výrazný jako v minulých letech?
Top hráči nasbírají spoustu bodů třeba deset let po sobě. Mně se to teď povedlo čtyři sezony za sebou, tak je asi logické, že mi to tam letos tolik nepadá. I když si nemyslím, že to je až tak strašný, jelikož s Hradcem vyhráváme. Kdybychom byli třeba dvanáctí, tak by mi to každý omlátil o hlavu daleko víc.