Předposledním 21. kolem pokračuje o víkendu základní část Excelsior Ženské basketbalové ligy. Hradecké lvice a pardubická Pliska se představí v domácím prostředí. Trutnov si své utkání odložil, neboť startuje na finálovém turnaji Středoevropské ligy.

Sobota 14.00: TJ Sokol Hradec Králové (6. místo, 32 bodů) – DSK Basketball Karlín (12. místo, 20 bodů). Měla by to být hra kočky s myší. Lvice jsou v laufu. Jde pouze o to, aby svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové nastoupily do zápasu v plném nasazení. Pak by se hradečtí příznivci mohli letos poprvé doma dočkat překonání stobodové hranice.

Hradec Králové v prvním vzájemném měření sil porazil pražského nováčka na jeho palubovce rozdílem čtyřiapadesáti bodů! Utkání je jedinečnou možností, aby si mohly zahrát všechny členky kádru.

Neděle 16.00: BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 22 bodů) – BK Czech coal Aldast Strakonice (7. místo, 28 bodů). Pardubický tým je prakticky v každém utkáním outsiderem. Teď hostí v poslední době neslané nemastné Strakonice.

„Po pravdě řečeno pomýšlíme na výhru. Směřuje k tomu veškerá příprava. Stejně jako VŠE Praha se pokusíme zaskočit i Strakonice. Musíme se zaměřit na Křížovou,“ radí hráčkám na dálku pardubický kouč Roman Chocholouš.

Psychika jeho týmu by mohla být v pohodě. V posledním domácím střetnutí jeho svěřenkyně soka zdolaly.

„Nejenom to. Až na zbabranou první čtvrtinu utkání v Trutnově jsme byli Kaře vyrovnaným soupeřem. Je vidět, že když jsou holky v klidu, basketbal umějí hrát,“ podotkl Chocholouš.

(pt, zz)