Součástí programu je i dětský závod na jeden kilometr, jenž startuje v 11 hodin (přihlášky na místě do 10 hodin).

Trasa hlavních závodů na 5 a 10 km povede Labskou Kotlinou, přes řeku Orlici, most Hučák a Jiráskovy sady. Přihlásit se je možné ještě dnes do 11 hodin v místě startu.

Do Hradce přijedou přední čeští vytrvalci v čele s nejlepším současným běžcem na deset kilometrů Milanem Kocourkem. Na start se postaví také čerstvý olympijský vítěz z Londýna, moderní pětibojař David Svoboda.

O tom, že startovní pole bude mít mimořádnou kvalitu, hovoří letmý pohled na jména přihlášených běžců.

Chybět nemůže dosavadní vítězka všech letošních závodů RunTour Květa Pecková. Už dnes může zaútočit na celkové prvenství v seriálu. Mezi ženami by však nemělo jít o jednoznačnou záležitost. Postarat se o to má nevyzpytatelná Táňa Metelková, která umí výborně i desítku a slaví na ní úspěchy v řadě silničních závodů.

Od hlavního desetikilometrového závodu mužů se očekává pořádné drama. Už jen proto, že největšímu favoritovi Milanu Kocourkovi přijede jeho pozici pořádně ztížit ambiciózní Ondřej Fejfar a letos velmi úspěšný Lukáš Olejníček.

„Milan je v přípravě na mistrovství Evropy. I tento závod ho má nasměrovat k vrcholu sezony," objasňuje Kocourkovy plány jeho trenér Jiří Sequent.

Novinkou pořadatelů je zajištění vodičů, kteří poběží na časy 45, 50, 55 a 60 minut.

Atraktivní závod ozdobí svou účastí i herci z televizního seriálu Cesty domů (Kamila Špráchalová, Vendula Křížová, Adam Mišík, Patricie Soukupová, Viktor Limr) a také modelka Hana Svobodová, jež se v roce 2008 stala první českou vicemiss. Své zastoupení v závodě bude mít i sportovní redakce Hradeckého deníku.

V rámci doprovodného programu je připravena autogramiáda sportovců ASC Dukla, střelba z laserových pistolí a veslařský trenažér. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i kreslení karikatur nebo profesionální přístroj, který na základě diagnostiky došlapu umí doporučit vhodnou běžeckou obuv. Přítomný bude i běžecký poradce.