Ať už to byly České Budějovice nebo Plzeň, vždy RunTour dokázala rozběhnout téměř tisícovku běžců, ani v Hradci Králové to nebylo jiné. K dospělým běžcům se navíc přidaly téměř dvě stovky dětí a o hradecký rekord bylo postaráno.

Salon republiky se těšil na nový časový rekord seriálu, který nakonec nepadl, když vítězný Keňan Elisha Kiprotich Sawe doběhl do cíle desítky za rovných 32 minut. Na záda mu dýchal jeho parťák Charles Toroitich Cheruiyot a překvapivě také Čech Radek Hübl.

„Jsem spokojený, klukům z Keni jsem po většinu zápasu stačil a v cíli si v klidu hlídal třetí místo," usmíval se v cíli spokojený běžec z Ústí nad Orlicí.

A co na to jeho soupeři? „Běžel velmi dobře, stále nás držel ve střehu. Museli jsme být na pozoru a běžet na dobrý čas," pochválil českého soupeře vítězný Sawe.

Jeho tréninkové parťačky z Polska ovládly pro změnu ženský závod, když před sebe nepustily ani českou olympioničku Ivanu Sekyrovou. „Běžely hodně dobře, na ně jsem neměla," přiznala atletka ze Sokolova.

Vítězná Maďarka Anikó Kálovicsová z Benedek Teamu doběhla v čase 35:17 tři vteřiny před Keňankou Biwott Glady Jepkuruiovou. Sekyrové chybělo na stříbrnou pozici čtyřicet sekund. „Ale i tak jsem spokojená. Teď mě čeká další část přípravy, takže to byla příjemná změna v závodní sezoně," uzavřena česká reprezentantka.

V rámci doprovodného programu proběhla autogramiáda moderátorky TV Nova Inny Puhajkové, olympioničky Evy Nývltové-Vrabcové a hokejistů Hradce včetně Jaroslava Kudrny. Nechyběla ani vystoupení tanečních skupin a hudební koncert. Pro děti byl připraven zábavní park.

Přehled vítězů – 10 km muži: Kiprotich Sawe 32:00; 10 km ženy: Kálovicsová 35:17; 5 km muži: Dymák 15:23; 5 km ženy: Hanzlová 18:09; dětský závod 1 km dívky: Hradilová 3:14; dětský závod 1 km chlapci: Holec 3:00; dětský závod 500 m chlapci: Švagr 2:08; dětský závod 500 m dívky: Maderová 2:07.