Nedávno se hradecký cyklista ONDŘEJ RYBÍN zúčastnil desátých letních olympijských her mládeže, které se konaly ve finském Tempere.
Na velké sportovní akci startovali sportovci ze 49 států Evropy.

Rybín ve své kategorii nastoupil ke všem třem cyklistickým disciplínám. Jako první byla na řadě časovka jednotlivců na sedm kilometrů, v níž borec z Hradce Králové obsadil mezi stovkou jezdců dvaatřicáté místo. Ze tří reprezentantů České republiky byl nejlepší, na vítěze ztratil necelých třicet vteřin. „Tento výkon hodnotím jako průměrný,“ uvedl závodník hradeckého týmu Whirlpool Junior.

Druhým v pořadí bylo kritérium. „Doufal jsem v medaili,“ řekl své pocity před startem Rybín. V úvodní pětadvacetikilometrové rozjížďce mu stačila k postupu do finále osmá příčka.

Finále se jelo na třicet pět kilometrů. „Od úvodních metrů se jelo velice rychle. Hlavní pole se trhalo na menší skupiny. Snažil jsem se být neustále vepředu. Asi tři kola před koncem se peloton znovu sjel. Poté se odpoutalo švýcarské duo, které následovali dva Angličané, Ital a já. V napínavém spurtu jsem nestačil jen na oba Angličany,“ popsal Rybín cestu za bronzem.

V závěrečném silničním závodě na sedmdesát kilometrů dojel hradecký jezdec v hlavním poli. „To už jsem jel spíše pasivně,“ přiznal Ondřej Rybín. (pt, or)