Podle nálady je patrné, že si více šancí na záchranu dává Agromeli. „Naše situace není vůbec dobrá," ví šéf hradeckého klubu Miloš Němeček. „Agromeli vyhrálo zápasy, které vyhrát muselo, ač se tomu divím. Navíc může ještě nějaké body získat, my už asi moc ne," řekl při pohledu na los.

Hradec totiž dnes přivítá třetí Tango Brno a základní část uzavře duelem v Teplicích, které jsou druhé. „Asi můžeme bodovat jedině s Tangem, i když v Brně jsme prohráli 3:10. Tentokrát však hrajeme doma a soupeři o nic nejde. S Teplicemi jsme hráli doma hezký zápas, ale prohráli jsme 2:5. U nich to bude složité. Každý bodový zisk by byl překvapením," myslí si Němeček.

Moravané jedou do Kladna a doma přivítají Spartu. „Rozhodně máme lehčí los než Salamandr," uvědomuje si trenér brněnského týmu Martin Harnach. Ten věděl už před Vánoci, že Salamandr nemá vyhráno: „Všichni si tehdy mysleli, že je Hradec zachráněný. Když jsme viděli los, tak jsme stále věřili. Poslední tři kola měli Hradečtí Chrudim, Tango a Teplice. V těchto zápasech se moc nedá počítat s bodovým ziskem. My jsme měli Vysoké Mýto, které předtím prohrálo pětkrát v řadě, jedeme do Kladna a doma máme Spartu. Na našem hřišti můžeme porazit kohokoliv."

Odhodlání se zachránit je v Brně velké. „Budeme bojovat," slibuje Harnach. „Po posledním duelu jsme měli hodnocení a jsme rádi, že se náš herní projev zlepšil. Kdybychom takto hráli od začátku, mohli jsme mít bodů více. Bohužel, situace je jiná. Chceme získat minimálně bod, ale může se stát, že bude bodovat i Hradec," počítá kouč Agromeli.

Lepší vzájemný zápas mají Brňané, kteří doma porazili Hradec 4:3 a venku remizovali 4:4. „Když budu hodně nad věcí, tak záchranu máme stále ve svých rukách, protože se hraje o šest bodů. Nicméně misky vah jsou nakloněny pro Agromeli. Má přijatelnější los než my," zdůraznil Němeček.

Šéf hradeckého klubu doufá, že soupeři Agromeli budou bojovat o nejlepší výchozí pozice pro play off. „Kladno by mělo vyhrát, aby mělo přijatelnější pozici. A Sparta? Na Moravě se moc nevyhrává. Agromeli bude doma a půjde mu o hodně. Spartě půjde o umístění pro play off. Je to tým, který dokáže porazit kohokoliv, viz Tango, nebo naopak prohrát s kýmkoliv, víz Plzeň."

Agromeli cítí šanci bodovat už na Kladně. Vždyť satani v minulém kole podlehli doma beznadějně poslední Plzni. „Poslední výsledek Kladna je velkým překvapením. Já říkám jednu věc. Týmy od 4. do 12. místa se navzájem můžou porazit. Proč bychom nemohli bodovat na Kladně?" nadhodil otázku Harnach a dodal: „Doma jsme s ním hráli do 33. minuty 2:2. Pak jsme udělali chybu a čtvrtý gól jsme inkasovali do prázdné. Hrát se dá s každým. Na Kladno pojedeme v nejsilnější sestavě."   (pav, pt)