Zklamání? Ba ne, Eva Samková sice tentokrát nevyhrála, ale i přesto byla spokojená. Druhé místo ze závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Bansku ji těšilo. „Je to úspěch," líčila v cíli.

Česká hvězda začala sezonu pátým místem, poté slavila prvenství, načež se posunula do čela seriálu. Teď po sobotě zase „spadla". Střídá ji Belle Brockhoffová, jež v Bulharsku triumfovala.

Samková v krátkém klání tolik nezářila: finále dokonce mohlo být bez ní, olympijská vítězka ze Soči do něj prošla ze třetího místa až díky cílové fotografii.

„Po semifinálové jízdě jsem druhé místo nečekala. Naštěstí se mi povedl start, který byl ze všech mých dosavadních tady opravdu nejlepší," uvedla Samková.

Její další ohlasy? „Bylo to těsné, dala jsem do toho vše a klidně jsem mohla být i poslední," upozornila česká snowboardistka na rozdíl sedmi setin mezi nejlepšími v cíli (bronz brala Chloé Trespeuchová z Francie).

Náročnost závodu způsobily změny počasí: občas sněžilo, někdy pršelo a měnila se viditelnost. „Nebyl to jednoduchý závod, druhé místo proto beru jako úspěch," řekla Samková.

Teď si neodpočine. Přesune se na západ Německa, kde ji čeká další závod Světového poháru.

Dočká se dalšího vítězství? Pokud ano, znovu se dostane do čela seriálu.

„Je to legrace, jak se střídám ve vedení ve Světovém poháru. Je to super a moc mě to baví," doplnila.

Šance existuje velká: na Feldberg má výborné vzpomínky – loni tu vyhrála.

Snowboardcross mužů vyhrál stejně jako v minulém závodu v Solitude Alessandro Hämmerle z Rakouska. Za ním se na stupních vítězů seřadili Pierre Vaultier z Franciea Kanaďan Baptiste Brochu.

A česká stopa? Z úvodní čtvrtfinálové jízdy nepostoupil Jan Kubičík, stejně dopadla další česká reprezentantka Vendula Hopjáková.