Devátý ročník tohoto mítinku se uskuteční jako republikový šampionát bikerů v kategorii XCO, se závody do vrchu a štafetami. Bude to vrchol sezony české horské cyklistiky.

Souboj o mistrovské tituly začíná v pátek odpoledne v 17.00 závodem týmových štafet. Na sobotu je připraven jedinečný závod do vrchu neboli Up-Hill s převýšením 345 výškových metrů, kde prvenství z loňského ročníku bude obhajovat Jan Škarnitzl. Závod do vrchu je vypsán taktéž pro kategorii Open - bez licence, poměřit síly se stoupáním může tedy opravdu každý. Po sobotním poledni se o mistrovské dresy poperou děti v závodě Hello bank Minime Cupu, od odrážedel až po žákovské kategorie. Vrcholem Bike víkendu bude nedělní program, který začíná v 9.00 startem kategorie Masters/expert. Diváci se můžou těšit na českou bikovou elitu v podání žen a mužů. Nebudou chybět jména jako Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl, Ondřej Cink, Jitka Škarnitzlová a další.

Výškový profil a technické pasáže trati slibují nevšední divácké zážitky. Trať nedělního závodu XCO oproti minulému ročníku doznala několika změn. Závodníky mimo jiné prověří i nová část trati, která je vedena přímo po sjezdovce Javor.