Josef Král neproměnil druhou řadu na startu finálového závodu formulového seriálu GP2 v Abú Zabí v solidní výsledek a po kolizi v prvním kole se musel spokojit s dvacátým místem. Královy naděje po třetím místu v kvalifikaci v sobotu pohasly hned v úvodní zatáčce, kdy se v souboji tří jezdců o druhé místo dostal do kolize s Danim Closem a dostal hodiny.

Do nedělního sprintu vstupoval jezdec z Hradce Králové z dvacáté příčky. Po zisku několika pozic hned po startu došlo na náraz ze strany soupeře a opět pokles na chvost. Po dalším úspěšném probojovávání se směrem vzhůru z toho bylo v cíli dvanácté místo.

„V prvních zatáčkách jsem dokázal předjet několik aut,“ vyprávěl v cíli Král. „Když jsem ale najížděl do zatáčky číslo osm, někdo do mě zezadu narazil. Dostal jsem hodiny a klesl v pořadí dolů. Musel jsem začít z novu ještě z nižší příčky. Auto ale bylo hodně dobré, během následujících kol jsem dokázal předjet asi šest aut,“ uvedl po neděli Král.

Víkend v Abú Zabí se do celkové klasifikace nezapočítává, finálový podnik se stal kořistí Švýcara Fabia Leimera.

V sobotním závodě se jednadvacetiletý český jezdec stáje Arden International snažil po kolizi v úvodním kole ztrátu dohnat, ale následně poškodil přední přítlačné křídlo o vůz Nigela Melkera a musel s vozem k opravě do boxů. Alespoň si připsal třetí nejrychlejší kolo v závodě.

„Auto bylo (po úvodní kolizi) trochu nakopnuté, takže nešlo dosahovat maximálních časů, ale přesto jsme se probojovávali nahoru. Melkerova obrana byla podle mého názoru příliš nebezpečná a připomnělo mi to Valencii,“ uvedl Král v tiskové zprávě po sobotním závodě.

(re, čtk)