Do prvního závodu odstartoval královéhradecký pilot z osmnácté pozice. V konkurenci třiceti jezdců dojel desátý a vybojoval si dobrou výchozí pozici pro druhý závod.

Ten se pro dvaadvacetiletého jezdce začal vyvíjet slibně. Po výborném startu se dostal na bodované osmé místo, ale po několika tvrdých soubojích a bočním nárazu od protivníka se propadl na čtrnáctou příčku. Bohužel, další kolize s Portugalcem J. P. Cardosou odsunula Matějovského téměř na konec jezdeckého pole.

V průběhu závodu se ukázalo, že vůz není v ideální formě a že jeho výkon ovlivňuje technická závada elektronického systému. I přes tento hendikep pokračoval ve stíhací jízdě. Nakonec se mu podařilo dojet na 19. místě a nasbírat další zkušenosti.

„Po vcelku vydařené sobotě jsem si samozřejmě přál co nejlépe zúročit dosaženou 10. pozici a ve druhém závodě dosáhnout na bodové umístění. Závod se však vyvíjel jinak, a to mne mrzí. Navíc se na voze začala projevovat závada na elektronice a auto nemělo v některých úsecích plný výkon,“ řekl Michal Matějovský.

V prvním závodě zvítězil Chorvat Colak (Colak Racing Team) a ve druhém triumfoval Portugalec Da Veiga (Bastos Sport). Příští podnik se bude konat za čtrnáct dnů, ve dnech 26. až 27. července na britském okruhu Brands Hatch.