Nejprve skončil ve druhé etapě závodu první kategorie Kolem Turecka stříbrný, o den později dokonce třetí díl vyhrál. V obou případech prokázal spurterské kvality.

Bezprostředně po triumfu podotkl: „Cítil jsem se unaveně, takže jsem si původně moc nevěřil. Ovšem asi na tom jsou všichni stejně, takže je perfektní, že to konečně vyšlo. Tři kilometry před cílem mi velmi dobře rozjel spurt kolega Matthias Friedemann, takže jsme do něj šel z výborné pozice. Navíc dojezd si pamatuji z minulého roku, takže jsem věděl, co dělat.“

Etapa přitom jednoduchá rozhodně nebyla. Přišly v ní totiž nepříjemné kopce, které typické spurtery dokážou pěkně potrápit. „Právě vloni jsem na kopcích trochu vyhořel. Tentokrát to bylo nahoru dolů, ale už jsem na to více připravený. V dalších dílech závodu jsou už kopce větší,“ upozornil Schulze na nepříjemnou skutečnost.

Druhý německý spurter českého týmu Danilo Hondo přijel ve třetím dějství osmadvacátý. „S Danilem jsme byli domluveni. Pokud bude velký hromadný dojezd na lokty, půjdu do něj spíš já,“ uvedl Schulze, jenž se převlékl do zeleného trikotu nejaktivnějšího jezdce závodu.

Část týmu Whirlpoolu startovala také na jednorázovém podniku první kategorie Albert Achterhes Profronde van Drenthe v Nizozemsku. Většina z jezdců hradecké stáje měla pořádnou smůlu. Na trati, která byla doslova pokryta odpadky, měl téměř každý defekt. V hlavním poli tak přijeli do cíle jen Martin Hebík (25.) a Leopold König (33.). Vítězem se stal Ital Biondo.