Na mistrovství Evropy dorostu, které se uskuteční od 29. června do 1. července na okraji francouzského Centrálního masivu, pojede Adam Růžička (OK99 Hradec Králové). A o necelou minutu při jednom z nominačních závodů unikla účast na této akci i jeho oddílovému kolegovi Matěji Mašatovi.

Na juniorské MS (7. až 14. července ve Slovenském krasu) pojede nejstarší ze sester Novotných Tereza a také Markéta, jež se po loňských vleklých zdravotních problémech opět dostala do formy. To naopak neplatí o nejmladší Kláře, která by jinak aspirovala na nominaci na ME.

Mezi slovenskými závrty bude o medaile bojovat i trutnovský odchovanec, dnes člen OK99 Jan Petržela.

Silné zastoupení na juniorském MS je pro Hradec vynikající vizitkou před pořadatelstvím příštího ročníku, kterého se na přelomu června a července 2013 ujmou právě hradecké kluby OK99 a Slavia.

Vrchol letošní sezony přijde s mistrovstvím světa dospělých 14. až 21. července v okolí švýcarského Lausanne. To v necelých jednadvaceti letech v návaznosti na juniorský věk zažije poprvé v kariéře Pavel Kubát (OK99), předloňský juniorský mistr světa.

Členové širšího reprezentačního výběru mají šanci soupeřit o start i na další akce. Nominace na srpnový Euromeeting ještě není uzavřena, naopak už je jisté, že na akademické MS (30. června až 7. července ve španělském Alicante) se podívá Denisa Kosová (OK99) a Eduard Šmehlík (Slavia).

Mezitím se již rozběhla hlavní část sezony na domácí scéně. V Děčíně se konalo MČR ve sprintu. Z hradeckých závodníků nejvíce zabodovali Tereza Novotná (první v D20) a Jan Petržela (druhý v H20). Eduardu Šmehlíkovi chyběla na zisk bronzu v hlavní mužské kategorii H21 pouhá sekunda.   (pk, ld)