Jako každý rok se hradečtí pozemní hokejisté přesunuli z venkovního areálu ve Farářství do tělocvičny TJ Slavia, kde se připravovali na halovou sezónu.

Oba celky skončily v minulém roce na čtvrtém místě, když prohrály v semifinále s týmy pražské Slávie. Tento rok by jim porážku chtěly oplatit.

V rámci přípravy se oba kolektivy zúčastnily mezinárodního turnaje v rakouském Mödlingu, kde se utkaly s týmy z Rakouska, Německa, Maďarska a Chorvatska.

Mužům se dařilo hned od začátku, v základní části turnaje porazili všechny soupeře a výhrou v semifinále postoupili do boje o turnajový titul.

Naneštěstí ve finále se hradeckým hráčům přestalo dařit a vstup do zápasu jim nevyšel podle představ. Rakouský Wels se brzy ujal vedení 0:3. Hradec pak zahájil stíhací jízdu, avšak konečné skóre vyznělo pro soupeře 6:5. Gólově se blýskli hlavně útočníci Hynčík a Toms.

Kouč Bárta může být spokojen. Tým měl možnost sehrát se, vyzkoušet mladé i posily. Těmi jsou na hostování z Presidentu Praha juniorští reprezentanti Hakl a Kolář.

Tým žen nebyl až tak úspěšný. Trenéři Ellinger s Tomsem chtěli vyzkoušet nový systém, avšak na děvčatech bylo vidět, že s ním ještě nejsou zcela sžité. Herní projev se ale zápas od zápasu zlepšoval. Po úvodní prohře přišla remíza a nakonec i výhra. Druhý den je další výhry posunuly do boje o třetí místo, ve kterém porazily domácí Mödling.

„Přesvědčili jsme se, že děvčatům více svědčí útočnější styl hokeje, který ovšem znamená větší fyzické nasazení, na němž musíme zapracovat. Chtěl bych holky pochválit, během turnaje šly nahoru, ale máme stále co zlepšovat," podotkl kouč Toms.

Slávistky už mají za sebou i první ligové kolo. Nejprve podlehly Rakovníku těsně 3:4 a poté i Hostivaři 0:2.   (šš, nej, ld)

Kapitán pozemních hokejistů Slavie Hradec Králové Robin Zdeněk přebírající ocenění.