V sedmi kategoriích získaly celkem šest cenných kovů. Ve čtyřech případech se dokonce jednalo o nejcennější medaili, jež zároveň znamenala titul mistryň republiky.

„Takové medailové žně, jaké byly letos, nepamatuju. Prakticky každá hráčka z našeho klubu si sáhla na medaili. Stojí za tím vynikající práce našich trenérů a perfektní práce celé basketbalové akademie,“ mne si ruce prezident klubu Miroslav Volejník.

Holky Sokola Hradec Králové ke čtyřem titulům přidaly jedno stříbro, jeden bronz a jedno čtvrté místo.

„Po letech jsme se vrátili na nejvyšší post v juniorkách a kadetkách. Jsem rád, že v těchto dvou kategoriích jsme vyhráli extraligu a následně to potvrdili titulem na mistrovství republiky,“ podotýká Volejník.

Nejmladší minižákyně U11 si pro titul dojely do Děčína.Nejmladší minižákyně U11 si pro titul dojely do Děčína.Zdroj: hradeckelvice.czHned čtyři ze sedmi finálových klání MČR hostil právě Hradec Králové.

„Pořádali jsme závěrečné turnaje v kategoriích U19, U17, U15 a U14. Bylo to vždy o víkendech. Chtěl bych vyzdvihnout velmi dobrou práci všech, kteří se na tom podíleli,“ oceňuje šéf klubu organizační tým.

„Také mě těší, že jsme v domácím prostředí vybojovali tři tituly a jeden bronz, což bylo fantastické i pro diváky v hale. Tímto bych poděkoval našemu fanklubu, který chodil v hojném počtu na každou kategorii a holkám hlasitě fandil,“ chválí hradecký prezident.

Podle součtu výsledků všech kategorií je zřejmé, že Lvice byly letos jasně nejlepší v republice. Kdo další patří k tuzemské mládežnické špičce?

„Vysoko je teď Basketbalová škola Tygři Praha. Na dobrou úroveň se dostávají rovněž Levhartice Chomutov. Ke stálicím patří Slovanka, dále Žabiny Brno a USK Praha. Jinak to jsou prakticky všechny kluby, kde se hraje ŽBL,“ říká závěrem Miroslav Volejník.

Sezona Hradeckých lvic 2021/2022

juniorky U19 – 1. místo
kadetky U17 – 1. místo
starší žákyně U15 – 3. místo
mladší žákyně U14 – 1. místo
starší minižákyně U13 – 2. místo
mladší minižákyně U12 – 4. místo
nejmladší minižákyně U11 – 1. místo