Na začátku roku Petříkov mladší (kat. do 60 kg) vybojoval skvělé druhé místo v turnaji SP v Gruzii, avšak nepříjemně se přitom zranil a musel podstoupit operaci kolena. Byť v následujícím průběhu vynechal několik závodů SP, které byly nominační pro olympiádu, do Pekingu se nakonec kvalifikoval.

To se však nepodařilo kolegyni Eiglové (kat. do 78 kg). „Ála se sice moc snažila, ale byla až moc přemotivovaná,“ poznamenal na její adresu kouč Petříkov.

Na dubnovém ME v Portugalsku již Petříkov ml. startoval, skončil sedmý. Naopak Eiglové se šampionát nevyvedl. V červnu se prosadil na podniku SP v Madridu pátým místem Mužík (kat. do 81 kg).

Srpen patřil pekingským olympijským hrám, kde byl Petříkov ml. devátý. Nutno podotknout, že českého reprezentanta v boji o lepší umístění poškodili rozhodčí. „Po turnaji se sice přišli omluvit, že chybovali, ale už bylo pozdě,“ mrzelo Petříkova st.

Koncem září se předvedla třetím místem v závodě Super SP v Rotterdamu Eiglová. „Působila uvolněně. Bylo znát, že se již v nervozitě neprala o olympiádu,“ poznamenal trenér. Poté výprava PSK absolvovala náročné měsíční soustředění v Mongolsku. „Každý den bylo na pořade jen a jen praní.“

Na MČR třikrát zlato

Čtrnáct dní po návratu proběhlo v Liberci MČR, na němž oddíl PSK nasbíral tři zlaté medaile (Petříkov ml., Eiglová a Mužík), stříbro (Jar. Pokorný, kat. do 73 kg) a bronz (Kopecký, kat. do 81 kg).

Koncem listopadu přišel na řadu největší letošní úspěch PSK, i celého českého juda. Petříkov ml. totiž vybojoval v Záhřebu titul mistra Evropy do 23 let. Šlo o historicky první triumf českého závodníka na ME do 23 let. „Byla to nádherná tečka za skvělým rokem,“ přiznal kouč.

Týden poté se však dvaadvacetiletý judista musel podrobit další operaci. Tentokrát to odneslo rameno. „Rehabilitace by měla trvat až do půlky února. Určitě nestihne úvodní turnaje SP. Když to dobře dopadne a bude kvalitně připraven, jeho prvním závodem bude dubnové ME, kde má účast zajištěnou,“ prozradil jeho otec.

Zároveň připomenul, že nelze opomenout ani spoustu medailových úspěchů v mládežnických kategoriích. „Nesmím zapomenout poděkovat ministerstvu vnitra, hradeckému magistrátu a ostatním sponzorům, kteří mají lví podíl na našich výsledcích,“ uzavřel Petříkov st.

V nadcházejícím roce budou pro PSK prioritou ME, MS a podniky SP. Přáním je také účast Kopeckého na ME do 23 let.