Sobota již tradičně nabídla bitvy v kategoriích A a D v nichž se našim zástupcům bohužel příliš nedařilo. Nejpozitivnější stopu v sobotu zanechala Eva Košťálová (Fekobe Pilníkov). Loňská stříbrná medailistka kategorie B naskočila tentokrát do topkové - áčkové - a dotáhla to v ní až do čtvrtfinále. Konečná pátá příčka v elitní ženské společnosti je báječným počinem.

Podstatně veselejší byl nedělní program. V něm zazářila Radka Hrnčiariková (Dangerous Rebels Jičín), která se kategorií B proházela až k medaili. Bez jediné prohry a se ztrátou pouhých dvou legů opanovala skupinu, díky čemuž se katapultovala přímo do čtvrtfinále play off. V něm přišel kritický moment, když za stavu 2:3 soupeřka nevyužila několik mečbolů, aby leg nakonec rozhodl zázrak, přesněji zavření 148 bodů Hrnčiarikové. A protože ta se radovala nakonec i z bodu čtvrtého mohla vyhlížet semifinálovou soupeřku. Tou byla Ostravanka Denisa Křístková, mimo jiné členka reprezentačního výběru ČR na loňském evropském šampionátu, která ovšem rozjetý rychlík z Jičína zabrzdit nedokázala. To se povedlo až ve finále skvostně zavírající Romaně Šmudlové z Olomoucka.

Hrnčiariková prohrála v náročném turnaji jediné utkání – paradoxně s hráčkou, kterou porazila ve skupině - a proto stříbrný cenný kov ji více než náleží.   (VOn)