Sedm šampionátů v řadě se superligový tým 40+ Trutnov objevoval na stupních vítězů. V roce 2015 byl bronzový, 2016 stříbrný, 2017 až 2019 zlatý a v letech 2022 a 2023 opět stříbrný (2020 a 2021 se šampionát z důvodu pandemie covid-19 nekonal).

Letos další dílek obdivuhodného řetězu bohužel trutnovští nepřipojili. Už ze základní fáze severozápadní konference Superligy postupovali až z poslední možné pozice, což pro úvodní kolo mistrovského turnaje znamenalo nejsilnějšího možného protivníka z konference sousední, jeho vítěze a především mistra ČR z posledních dvou sezón Mustang Brno.

Brňané neponechali nic náhodě, utkání měli pod kontrolou a trutnovské nakonec přehráli 10:4. Na levé straně hracího plánu, chcete-li straně oprav, se poté Trutnovu podařilo dotáhnout do vítězného konce napínavé střetnutí s pražskými Sgt. Pepik´s Band, které vyhrál po prodloužení 10:9, ale protože vzápětí byl v turnaji podruhé poražen, tentokrát s Ložiskovou Mafií Pšov 10:7, musel se v konečném zúčtování spokojit jen s pátou příčku. Přestože to letos necinklo je umístění čtyřicítky skvělým výsledkem hodným obdivu. Nadále patří mezi elitní české týmy - vždyť je pátým nejlepším týmem České republiky!

Zámeček Hostinné devátým týmem MČR kategorie D

Druhým zástupce severního regionu Královéhradecka o víkendu byl Zámeček Hostinné, jež startoval v déčkové kategorii mistrovství. A turnaj rozjel famózně, když po výhrách 6:3, 7:2 a 7:2 postupoval ze základní skupiny z prvního místa přímo do osmifinále play off.

Želbohu se nakonec ukázalo, že vyhnout se předkolu nebyla až taková výhoda. Osmifinálový soupeř Dangerous Plzeň, rozjetý právě po svém úspěšném předkole, nějak nepřibrzdil a Zámeček porazil skórem 5:2.

close Devátý tým MČR kategorie D Zámeček Hostinné info Zdroj: oficiální web Unie šipkových organizací sipky.org zoom_in Devátý tým MČR kategorie D Zámeček Hostinné

Jediná porážka tedy přišla ve velmi nevhodné chvíli a znamenala až deváté místo. Nicméně i v tomto případě platí, že jde o skvělý výsledek. Být devátým týmem MČR - byť v déčku - se jen tak někomu nepoštěstí a nepovede (naposledy byl zástupce regionu lepší v roce 2016, kdy skončili Vodníci z Náchoda před semifinálovými branami pátí).

Už jen probojovat se na šampionát je minimálně rok, respektive sezónu, trvající dřina, při které se žádné zaváhání neodpouští. Takže sestavě z Hostinného náleží upřímná a zasloužená gratulace. (VOn)

VÝTAH Z VÝSLEDKŮ JEDNOTLIVÝCH SOUTĚŽÍ

MČR DRUŽSTEV KATEGORIE ELITE - SUPERLIGA

1. Olympia Tábor

2. Mustang Brno

3. Ložisková Mafie Pšov

5. 40+ Trutnov

MČR DRUŽSTEV KATEGORIE A

1. Windson Ostrava

2. Žíla Chodov

3. Truhles Hradec Králové

3. Tequila Hrádek nad Nisou

MČR DRUŽSTEV KATEGORIE D

1. Zlatý Barbaři VV Praha

2. Louže Praha

3. Green Svinov

3. The Forge Varnsdorf

9. Bar Zámeček Hostinné B