Skalp vedoucího týmu, který kosí jednoho soupeře za druhým, se rozhodně neomrzí. „Určitě jsme spokojeni. Vyhráli jsme nad lídrem soutěže, takže super,“ říká hradecký trenér Tomáš Pokorný.

Ten se v mači proti celku z Brna mohl spolehnout na dvojici posil, které Hradec získal před vrcholem sezony. K aktivní kariéře se vrátil Marcel Lehký, jenž v minulosti nastupoval za Pardubice v Superlize. Střídavé starty ze střešovického Tatranu se podařilo domluvit pro Matěje Hejzlara.

„Díky novým příchodům jsme znovu trochu zamíchali se sestavou. Vypadá to nadějně a když vydržíme pracovat, můžeme se v tabulce posunout ještě výš,“ věří Pokorný. Třetím do party je Michael Souček, ten se zatím rozehrává za béčko v Divizi.

Skvělá koncovka

Zápas proti Bulldogs nabídl v první třetině zajímavou přestřelku. Do šaten odcházeli za stavu 4:3 spokojenější domácí. Po změně stran favorizovaný sok otočil skóre na svoji stranu a po čtyřiceti minutách vedl 5:4. A když ve 46. minutě poslal do dvoubrankového vedení Brňany Koláčný, vypadalo to s Hradcem bledě.

Tým ale ukázal charakter a po brankách Škeříka, Krejčího a Suchardy si dokráčel pro překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství. Prvoligového lídra skolil už podruhé v letošním ročníku. „Věci, které na ně máme, neprozradím, ale očividně fungují. Vyhovuje nám, že je to aktivní soupeř. Hraje rychle a intenzivně. Byl to pohledný zápas, diváky musel bavit,“ hodnotil Pokorný.

Florbalisté z Hradce Králové na Gothia Innebandy Cupu ve Švédsku.
Stříbrná radost Hradce ve Švédsku: Kluci táhli za jeden provaz, říká Pokorný

Respect se výrazně přiblížil play off, kam postoupí deset nejlepších celků. „Emoce krotíme! Pro nás je důležité být do desátého místa a v první sezoně se vyhnout nepříjemným zápasům v play-out. Máme kvalitní kádr, který chce pracovat. Uvidíme, na co to dá,“ pokračuje Pokorný.

Hned v dalším kole čeká na florbalisty ze soutoku Labe a Orlice další těžký protivník. Východočeši se totiž představí v Teplicích proti Ústí nad Labem. „Čeká nás druhý tým tabulky – Ústí. Pojedeme tam odhodlaní a s pokorou. Věřím, že předvedeme dobrý výkon a odvezeme si body,“ uzavírá Pokorný.

FbC Respect Hradec Králové - Bulldogs Brno 7:6

Fakta - branky: 4. Koubek, 18. Gregor, 20. Lehký, 20. Kourek, 48. Škeřík, 51. Krejčí, 52. Sucharda – 5. Zukal, 6. Sedmera, 12. Vaverčák, 32. a 40. Mráz, 46. Koláčný. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 163. Zásahy brankářů: Šimeček 21 - Haltmar 18. Třetiny: 4:3, 0:2, 3:1.

Další výsledky 22. kola: Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 9:2 (3:0, 1:0, 5:2), TJ Znojmo LAUFEN CZ - FBC Letka Toman Finance Group 3:8 (1:5, 1:1, 1:2), FBŠ Hummel Hattrick Brno - FBC Štíři Č. Budějovice 7:3 (2:0, 2:0, 3:3), FAT PIPE Start98 - DDQ Florbal Chomutov 3:5 (0:1, 3:2, 0:2), Goldea PANTHERS OTROKOVICE - Sokol Brno | EMKOCase Gullivers 7:1 (2:0, 4:0, 1:1).

TABULKA