,,Je to medaile, a ta se počítá,“ pronesl po příletu Slavíček. ,,Mám taky velkou radost. Oslavíme to ale až po sezoně, ještě nás čeká mistrovství republiky,“ doplnil oddílového kolegu Nýdrle.

Hradečtí brokaři nebyli daleko výborného výsledku také v individuální soutěži. Slavíček, letošní mistr Evropy z Baku, skončil dvanáctý. Po třech položkách figuroval dokonce na druhém místě, když ze 75 pokusů jen dvakrát minul, závěr mu ale nevyšel. ,,Asi mi povolila hlava. Věděl, jsem, že střílím o finále, a dolehlo to na mě. Je to určitě ponaučení do budoucna,“ sypal si popel na hlavu. Nýdrle měl podle svých slov před závodem formu jako hrom, jenže i on se nevyvaroval jednoduchých chyb a skončil sedmnáctý. ,,Trochu to přikládám nervozitě. Minul jsem snadné terče, to by se stávat nemělo. Ještěže to klaplo v družstvech,“ oddechl si.

Mezi juniory obsadil skvělé páté místo další střelec Dukly Hradec Králové - Jaroslav Lang. ,,Je to jeden z našich největších talentů. V sezoně střílel krásné výsledky a v Moskvě to jen potvrdil. Má před sebou velkou perspektivu,“ poznamenal na adresu mladého závodníka oddílový šéftrenér. Radek Jančík.