Ve stejném duchu to pokračuje rovněž v letním čase. První, druhá či třetí místa, východočeská stáj se během prázdninového období pořádně činila.

U severních sousedů v Polsku se jel pětietapový závod Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques, kde ostřílený Jan Bárta ovládl čtvrtý díl a i díky tomu o den později slavil celkový triumf. Úspěch hradeckých barev podtrhl druhým místem v konečné klasifikaci Jakub Ťoupalík.

Známý Ital Fabio Aru až za Schlegelem

V konečném pořadí byli Elkováci vidět také v rumunském etapovém klání Sibiu Tour. Vedle prvenství celého týmu v hodnocení družstev skončil Michal Schlegel na druhé příčce, když úspěšně soupeřil s vítězem třinácti etap ze závodů Grand Tours a celkovým šampionem španělské Vuelty z roku 2015, kterým je známý Ital Fabio Aru. Schlegel byl nakonec o pouhou vteřinu před ním.

Stejný cyklista dokázal vyhrát Velkou cenu Maďarska, která byla prvním ze závodů seriálu Visegrádská čtyřka.

Tím druhým byla Velká cena Slovenska a i zde se Hradeckým zadařilo, když účastník letošní olympiády Michael Kukrle finišoval jako třetí.

Velká cena České republiky (zároveň čtvrtý podnik Českého poháru) se jela na trati z Brna do Mikulova a zpět, jejím šampionem se stal Adam Ťoupalík.

Čtvrtým závodem pak byla Velká cena Polska. Pro druhé místo si tam dospurtoval Alois Kaňkovský. Celkovým vítězem tohoto seriálu se stal Adam Ťoupalík.

Spurtér Alois Kaňkovský o sobě dal vědět také ve třetí etapě polského podniku Dookoła Mazowsza, ve které dorazil do cíle na bronzové pozici. V závěrečném čtvrtém dílu skončil druhý Petr Kelemen, což mu v konečném účtování zajistilo třetí místo.

V místech slavné Tour de France

Tým Elkov Kasper se představil také v místech, kde se jezdí slavná Tour de France. V zemi galského kohouta se konal etapák Tour of Alsace a jedna z etap končila známým stoupáním na Planinu krásných dívek. A rovněž v tomto závodě zanechali Východočeši stopu, když v úvodním prologu, kterým byla časovka trojic, finišovali Jan Bárta, Adam Ťoupalík a Jakub Otruba na druhém místě.

Stejné umístění patřilo i Matěji Zahálkovi v pátém dílu Českého poháru, který se jel v Blatné. Na českém území se konal rovněž čtyřdílný prestižní mezinárodní podnik Sazka Tour, kde sice hradečtí cyklisté v celkové klasifikaci nefigurovali mezi těmi úplně nejlepšími (v konkurenci světových týmů), ale Adam Ťoupalík se zaskvěl v závěrečné etapě, kterou dokončil jako třetí.

Zatím posledním vydařeným představením byl triumf Michaela Kukrleho v polském jednorázovém závodě Memoriál Henryka Lasaka, kde ho na stupních vítězů doprovodil ještě třetí Adam Ťoupalík.