Sen se stal skutečností. Hradecké basketbalistky vybojovaly druhé místo v ŽBL, čímž dosáhly historického úspěchu.

Úterní třetí finálové utkání na palubovce pražského USK se již dohrávalo více méně z povinnosti. O vítězi bylo rozhodnuto dopředu. Pražanky v letošní sezoně vyhrály prestižní Euroligu a v tuzemsku nemají sebemenší konkurenci. Tým z hlavního města tak vyhrál 90:44 a celou sérii ovládl hladce 3:0 na zápasy.

„Dá se říct, že už to bylo rozhodnuté, neboť jsme do Prahy jely za stavu 0:2. Sice jsme ještě chtěly ukázat, že s USK dokážeme sehrát dobré utkání, ale naše koncentrace už nebyla taková, jaká by měla být. Podle toho to tak i vypadalo," přiznala zaskakující kapitánka „lvic" Tereza Kuthanová.

„Chtěly jsme ve finále odehrát vyrovnanější zápasy. Myslím si však, že jsme se hrozně vydaly ve čtvrtfinále a v semifinále. Moc jsme chtěly postoupit do finále, což se povedlo. Ale jak potom opadl ten tlak, když jsme se do finále dostaly, tak už jsme těžko hledaly koncentraci. Přesto jsme dosáhly skvělého výsledku. Kdo by si před sezonou dokázal představit, že skončíme na druhém místě? Já myslím, že snad nikdo," uvedlo křídlo královéhradeckého týmu, u něhož převládá radost z historického úspěchu.

Kuthanová po utkání zvedla nad hlavu pohár pro vicemistryně ČR. „Byla jsem z toho trochu nervózní, protože jsem nikdy v takové situaci nebyla, ale byl to krásný pocit. Sice jsem chtěla, aby tam šla Hary (Hartigová), která je naše kapitánka, ale má ještě berle, tak to nešlo," dodala.