„Nemáme kvalitní vodní terén na trénování a na umělý slalomový kanál musíme dojíždět hlavně do pražské Tróje, čili je to trochu náročnější,“ říká trenér Jiří Karlovský. Ale jak vidno, hradečtí trenéři to s mládeži umí. Na závodě olympijských nadějí v Roudnici nad Labem, získala dvojice Ondřej Karlovský a Jakub Jáně zlatou medaili v kategorii C2. Vyhráli také předmistrovský závod konaný na témže místě. „Kéž by jim to tam vyšlo i příští rok,“ přeje si trenér Jaromír Indruch.V příštím roce se má v Roudnici nad Labem konat mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu.
Na letošním mistrovství Evropy v polském Krakově vybojoval Tomáš Rak v kategorii 3x C1 bronzovou medaili. Dvojici Karlovský, Jáně se zde moc nedařilo a obsadila v kategorii C2 až 8. místo. Velkou úrodu cenných kovů však přivezli hradečtí slalomáři z mistrovství České republiky dorostu konaném paradoxně na Slovensku v Liptovském Mikuláši. Titul mistrů ČR v kategorii C2 DS získala bezkonkurenčně znovu dvojice Karlovský, Jáně. Tomáš Rak byl v kategorii C1 DS druhý. Ondřej Karlovský závodil i v kategorii C1 DM, a nakonec z toho bylo 2. místo.
V závodě hlídek 3x C1DS si trio hradeckých slalomářů ve složení Jáně, Karlovský, Morkes odvezlo stříbrné medaile. Odchovanec KVS Hradec Králové Tomáš Indruch přivezl z letošního MS v Brazílii v kategorii 3x C1 bronzovou medaili. Je zřetelné, že hradečtí slalomáři se ve světě neztratí. V tomto oddíle působí i bývalý osminásobný mistr světa ve vodním slalomu Petr Sodomka a svými trenérskými metodami dosud pomáhá talentovaným hradeckým vodákům.
Trenéři a vedení hradeckého KVS doufají, že nastolený trend úspěšnosti bude pokračovat i nadále.