Na této řece se konalo mistrovství Evropy juniorů ve vodním slalomu. Dvojice Ondřej Karlovský a Jakub Jáně získala v úvodním závodě se svými reprezentačními kolegy zlatou medaili v závodě hlídek. V této jízdě Češi nenechali nic náhodě a ve dvou bezchybných jízdách si dojeli pro titul mistrů Evropy.

V individuálním závodě to byl boj až do poslední branky. První jízda se dvojici Karlovský – Jáně příliš nevydařila. Se třemi trestnými dotyky na brankách byli až na šestém místě. Ve druhém kole předvedli čistou a rychlou jízdu a vylovili z řeky Soči stříbrnou medaili. „Je to velký úspěch pro hradecký vodní slalom,“ říká dvojice trenérů Jiří Karlovský a Jaromír Indruch, která je s výkonem svých svěřenců spokojená.

„Naši mladí závodníci mají před sebou ještě mistrovství světa, které se koná v České republice na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem. Doufáme, že se tam naši závodníci ve světové konkurenci neztratí,“ dodali jedním dechem trenéři po skončení mistrovství Evropy.

Mladíci obstáli mezi světovou elitou

Zmíněné mistrovství světa ve vodním slalomu konané, na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem, na sebe nenechalo dlouho čekat. Dvojice hradeckých vodních slalomářů si přivezla dva cenné kovy. V závodě hlídek spolu se svými reprezentačními kolegy vybojovali titul mistrů světa v kategorii 3× C2. V individuálním závodě přidali ještě stříbro. Karlovský a Jáně v Roudnici potvrdili svoje kvality, které prokázali na předchozím mistrovství Evropy. Od vytouženého titulu v individuální kategorii je dělilo pouhých 28 setin sekundy.

„Po první jízdě jsme vedli, ale ve druhé jízdě jsme si dvakrát šťouchli, z čehož rezultovaly čtyři trestné vteřiny. To nás odsunulo na druhé místo. Ale je to sport a jedeme dál. Stříbro je taky super. Konečně to máme zdárně za sebou a můžeme si dopřát trochu oddechu a užít si prázdnin,“ shodli se oba mladí slalomáři.

Náročná sezona

Trenérská dvojice Jiří Karlovský a Jaromír Indruch jim však oddechu moc nedopřejí. „Dáme si tak týden pauzu a jedeme nanovo. Poslední týden v srpnu máme soustředení ve slovenském Čuňovu. Poté tam jedeme mezinárodní závody, další víkend je mistrovství České republiky dospělých na Lipně, následuje mistrovství republiky dorostu v pražské Tróji. Teprve potom pro nás sezona končí,“ říká trenér Jiří Karlovský.

Kluci měli letos dost náročné období, co se týče přípravy. Moc volna neměli, tak se na konec ročníku určitě těší. Ve škole taky moc nepobyli, tak to mohou na podzim dohánět,“ popichuje kluky Jaromír Indruch. Znovu se ukázalo, že hradecký oddíl vodního slalomu to s mládeží umí a právem se řadí mezi nejlepší oddíly v republice. Vždyť závodníci, kteří tu začínali, dnes reprezentují naši zemi: Vítězslav Gebas (USK Praha) je reprezentantem do 23let, stejně tak jako Michal Jáně (Dukla Praha), a Tomáš Indruch (Dukla Praha) je v reprezentaci dospělých. Hradecká slalomová škola se ve světě rozhodně neztratí.