O vítězi proto musel rozhodnout až penaltový rozstřel, v němž měly pevnější nervy Pražanky, které zvítězily 8:7.

Stav série je 1:0 pro hráčky z hlavního města, druhý zápas je na programu 29. května právě v Praze. Ve druhém semifinále zdolal Rakovník pražskou Pragu 1:0.

EXTRALIGA ŽEN – 1. semifinále: Slavia Hradec Králové – Slavia Praha 1:1 (1:1) a 7:8 na pen. Branky: Švenková – Poluprucká. Stav série: 0:1. Slavia Hradec: Šmídová – Venclová, Kolumpková, Žemličková, Oppová – Švenková, Keprtová, Smitková – Šimková, Gočalová, Okrouhlická. Střídaly: Krausová, Gančarčíková, Raková, Šubrtová.

„Porážka na penalty hodně mrzí. Samotný zápas měl velice vyrovnaný průběh. Již v 5. minutě se přímou střelou z trestného rohu prosadila Švenková, ale naše radost trvala pouhé čtyři minuty. Poloprucká vyrovnala, její střelu nešťastně tečovala Kolumpková za záda brankářky Šmídové.
I v dalších minutách byl k vidění oboustranně výborný hokej se šancemi na obou stranách. Obrany a obě gólmanky však pracovaly spolehlivě, a tak se diváci dalších branek v základní hrací době nedočkali,“ ohlédla se za průběhem úvodního semifinále trenérka hradeckých slávistek Martina Poláková.


„O vítězi rozhodovaly penalty. Nejprve mělo každé družstvo pět pokusů, po kterých byl stav 3:3. Dále již platilo pravidlo náhlé smrti a z výhry se nakonec radoval favorit. Penalty jsou nejen o psychice, ale hlavně o štěstí, které tentokrát přálo Pražankám,“ okomentovala rozhodující část utkání trenérka Východočešek.

„Za předvedený výkon se děvčata rozhodně nemusejí stydět, jelikož celý zápas dřela a na hřišti nechala opravdu všechno. Jen mě trochu mrzí malý důraz v útočné fázi. V tak důležitých zápasech totiž rozhodují maličkosti a my se bohužel zatím moc nedokážeme gólově prosadit. Kdybych měla přece jen někoho vyzdvihnout, byla by to již zmíněná brankářka Šmídová, jež tým několikrát výrazně podržela, velice dobře zahrála obrana a v záloze excelovaly Keprtová se Švenkovou. Extraligovou premiéru mezi ženami absolvovala teprve čtrnáctiletá Lucie Šubrtová a rozhodně nezklamala,“ uzavřela Martina Poláková.

Jan Skalička