Čtyřiadvacetiletý mladík je v prognózách opatrný. ,,Samozřejmě bych byl rád, kdybych něco podobného zopakoval. Forma je zatím nestálá. Jednou to jde nahoru, pak zase dolů. Do mistrovství to musím ještě vyladit,“ říká na rovinu.

Střelnici si v přípravných závodech vyzkoušel hned dvakrát. ,,Jsou tam rychlejší výlety. Člověk si na to musí zvyknout. Kéž bych se dostal alespoň do finále,“ zasnil se. ,,Roli obhájce si nesmím připouštět. Je potřeba se absolutně soustředit, jedině tak může přijít dobrý výsledek.“

Kromě Slavíčka se v Rakousku představí i další střelci Dukly Hradec Králové. Na skeetu může překvapit Tomáš Nýdrle, velké naděje se vkládají i do juniora Jaroslava Langa. ,,Miloš letos nemá tak stabilní formu. Ale u střelby nikdy nevíte. Za dva týdny může být všechno jinak. Tomášovi se v Leobersdorfu dařilo, pokaždé skončil na medailové pozici. Střelnice mu svým způsobem sedí. Uvidíme, jakou prokáže odolnost v takhle velkém závodě. Obrovské naděje pak vkládáme do Jardy Langa. Ten by se měl poprat o jednu z medailí. Hlavně to musí psychicky ustát,“ přeje si trenér Petr Luštický, pro něhož se bude jednat i o premiéru v roli reprezentačního kouče skeetařů, když v této funkci vystřídal Jana Hůlu.

Rovněž v disciplíně trap má Dukla pořádná želízka v ohni. Nejžhavějším je olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký. ,,Každá medaile z podobných akcí je velký úspěch, ať už v jednotlivcích či týmech. Špička je strašně vyrovnaná. David se na šampionáty dokáže vždy výborně připravit. Velmi jsem zvědavý na výkon dalšího našeho zástupce Pavla Vaňka, který v nominačních závodech ostatní kluky jednoznačně převýšil. Mohl by být černý koněm závodu,“ tipuje oddílový trenér Kamil Ploc.

Zacinká to Dukle v Leobersdorfu?

Střelci Dukly HK v nominaci na ME:
Trap - muži: David Kostelecký, Pavel Vaněk. Junioři: Fabio Beccari. Ženy: Kateřina Janečková.

Skeet - muži: Miloš Slavíček, Tomáš Nýdrle. Junioři: Jaroslav Lang. Ženy: Martina Skalická.

Pozn.: ME v Leobersdorfu se koná v termínu 30. července až 12. srpna.