V minulé sezoně vybojovali extraligoví pozemní hokejisté Slavie Hradec Králové bronzové medaile. Něco podobného by rádi zopakovali v nastávajícím ročníku. Premiéru absolvují tuto sobotu, kdy na Všesportovním stadionu od 16.30 hostí Bohemians Praha. O den později cestují do Prahy, kde změří síly s pražským Presidentem.

Příprava podle plánu

Svěřenci trenéra JIŘÍHO BÁRTY se na novou sezonu připravovali od konce července v domácích podmínkách. „Velký důraz byl kladen na fyzickou kondici, bez které se v extralize neobejdete. Pochopitelně jsme se zaměřili i na různé herní varianty. Vzhledem k tomu, že jsme amatéři, trénovalo se dvakrát až třikrát týdně v odpoledních hodinách. Mužstvo k přípravě přistoupilo zodpovědně, mám z toho dobrý pocit. Dále jsme startovali na mezinárodním turnaji v Bratislavě, kde jsme obsadili čtvrté místo. Tam jsme však nehráli v kompletním složení, neboť někteří hráči čerpali dovolenou. Příležitost tak dostali nadějní dorostenci a někteří hokejisté z béčka,“ uvedl slávistický kouč Jiří Bárta.

Koncem srpna jsme odcestovali do Nizozemí, kde jsme sehráli šest přípravných utkání s tamními celky. Každopádně to byla dobrá herní prověrka. Zápasová bilance byla poměrně příznivá: třikrát jsme zvítězili, jednou jsme remizovali a dvakrát jsme odešli poraženi. Až na Zdeňka tam již byl kompletní kádr. Musím přiznat, že s vystoupením svých svěřenců jsem byl spokojený,“ pochvaloval si trenér.

Bez posil ze Slovenska

Do nového extraligového ročníku vstoupí slávisté bez posil ze Slovenska. „Je to pro nás citelné oslabení, ale nedá se nic dělat. Jednání nadále probíhají, třeba se za měsíc něco změní. Problém je hlavně v tom, že svaz pozemního hokeje zamezil hostování hráčů z jiné země. Rača navíc hraje slovenskou ligu, Interligu a evropské poháry. To vše nám jejich příchod komplikuje. Musíme si proto pomoci z vlastních zdrojů. Příležitost dostanou určitě hráči z béčka, které si v červnu vybojovalo postup do první ligy, i nadějní dorostenci,“ pokračuje kouč.

„Pro mě osobně to bude hodně náročné, neboť trénuji všechna tři mužstva. Mým zájmem je, aby se dařilo všem týmům. V béčku by se měli vyhrát především mladíci, kteří by měli za čas přejít do A týmu a kvalitně hrát extraligu,“ nastínil nejbližší plány oddílu lodivod Bárta.

Postup do play off

Slávisté v nové sezoně chtějí předvádět pěkný hokej, který by potěšil fanoušky. „Rozhodně v tuhle chvíli nebudu říkat, že obhájíme bronzové medaile. Na celou situaci se dívám reálně. Pro některé hráče bude sezona fyzicky hodně náročná, protože budou hrát za víkend třeba tři zápasy. Věřím, že se nám podaří vychovat další hráče pro tento amatérský sport. Byl bych nadmíru spokojen, kdybychom se po základní části v extralize probojovali do play off,“ uzavřel trenér pozemních hokejistů Jiří Bárta. Jan Skalička