V sobotu začala extraligová halová sezona v pozemním hokeji. Hráči Slavie Hradec Králové se představí ve sportovní hale v Brně, kde změří síly s Kadaní a Bohemians Praha. Připomeňme, že v nejvyšší soutěži hraje šest týmů dvoukolově každý s každým. První čtyři celky si to pak rozdají v bojích o halového mistra České republiky. Svěřenci trenéra JIŘÍHO BÁRTY vybojovali v předchozích dvou sezonách vždy bronzové medaile a svoji sbírku by rádi rozšířili.

Nejlepší z Čech
Generálkou na extraligové halové boje byl pro hradecké pozemkáře start na mezinárodním vysoce prestižním turnaji Skanska Cup 2008, jehož pořadatelem byl tým Bohemians Praha. Nejprve deset mužstev bojovalo systémem každý s každým ve dvou skupinách, poté se hrálo o konečné umístění. Hrací doba byla dvakrát 20 minut, Vynikající výkony „sešívaných“ nakonec znamenaly, že v konečném účtování obsadili skvělou třetí příčku znamenající zároveň nejlepší umístění z českých extraligových celků.

Trenér Jiří Bárta měl po skončení celé akce výbornou náladu. „Jsem velice rád, že jsme se mohli tak kvalitního turnaje zúčastnit. Myslím, že jsme překvapili sami sebe, ale hlavně oba pražské celky, Slavii a Bohemians, které patřily k největším favoritům. Ostudu jsme rozhodně neudělali. Dobře jsme reprezentovali nejen klub, ale i město Hradec Králové. Od ředitele turnaje Ferdinanda Veverky jsme již dostali pozvání na další ročník, čehož si nesmírně vážím,“ poznamenal kouč.

Prohry s „profíky“
V šesti zápasech prohráli slávisté dvakrát, a to vždy s profesionálními celky. „Ano, Ukrajinci i Metalurg Moskevská oblast mají ve svých kádrech profesionály, kteří se pozemním hokejem živí, což je na jejich hře samozřejmě znát. Oba soupeři nás přehráli. Pro naše hráče to však byla ohromná škola, protože se mohli něčemu přiučit. Velice si cením výher nad Bohemians a pražskou Slavií. Tyto celky se neporážejí každý den,“ přiznal Bárta. Vítězem turnaje se stali pozemkáři Metalurgu před Kolosem Sekvoia, Hradcem a Bohemians Praha.

Posily z Litic

Na turnaji mohl trenér Bárta vyzkoušet i tři nové posily z Litic, které budou v Hradci Králové po dobu extraligové halové sezony hostovat. „Jedná se o Ladislava Čecha, Tomáše Koryťáka a Radka Sochora. Všichni do našeho týmu výborně zapadli a s klukama se až nečekaně rychle sehráli. Věřím, že nám výrazně pomohou,“ pochvaloval si trenér Slavie.
Podle jeho slov bylo šest zápasů hodně náročných především na fyzickou kondici. Hlavně o ní to bude i v extralize. „Kdo nebude, jak se říká, nadupaný, těžko uspěje.“

Příprava podle plánu

Kromě turnaje v Praze se hráči hradecké Slavie připravovali v domácích podmínkách. „Dvakrát týdně trénujeme v hale a jednou chodíme běhat. Pochopitelně bych si přál, aby se nám vstup do extraligy vydařil. Zápas s Bohemkou bude určitě jiný než na turnaji. Těžko říci, v jaké sestavě nastoupí Kadaň. My se hlavně musíme soustředit sami na sebe. Po pražském turnaji jsem však optimista. Věřím, že do finálové čtyřky se probojujeme. Bohužel, vzhledem k pracovním povinnostem nebudu mít o víkendu k dispozici J. Melzera, další dva hráči mají zdravotní problémy, takže uvidíme,“ uzavřel trenér Jiří Bárta.

Výsledky Slavie Hradec na Skanska Cupu 2008: Slavia Hradec – Česká republika U21 7:4, Slavia Hradec – Slavia Praha 8:4, Slavia Hradec – Kolos Sekvoia (Ukrajina) 2:5, Slavia Hradec – Rakovník 11:1, Slavia Hradec – Metalurg Moskevská oblast 2:7; o 3. místo: Slavia Hradec – Bohemians Praha 5:3.

Nejlepším střelcem hradeckého mužstva i celého turnaje se stal Martin Toms, který vsítil 21 branek.
Sestava Slavie Hradec na turnaji: Keprta – Pařízek, Machút, J. Melzer, Ellinger, Čech, Koryťák, Sochor, M. Suchý, T. Melzer, Toms. Jan Skalička
. . .