Svěřenkyně trenérky Martiny Polákové dokázaly v zápasech sedmého a osmého kola nejvyšší halové soutěže naplno bodovat, a s jedenácti body jim aktuálně patří čtvrtá příčka, která znamená postup do semifinále.

Slavia Hradec Králové – Praga Praha 6:5 (2:2). Branky Hradce: D. Neplechová 3, Smitková 2, Kolumpková. Slavia Hradec: Čecháková – Švenková, Kolumpková, Venclová, Smitková, D. Neplechová, J. Neplechová, Fousková, Krausová, Žemličková.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Děvčata podala proti favoritkám soutěže mnohem zodpovědnější a bojovnější výkon než v prvním vzájemném zápase, ve kterém prohrála vysoko 1:8. Od první minuty byla tentokrát k vidění urputná bitva. Družstvo dodrželo stanovenou taktiku. O rušné a zajímavé momenty před oběma brankami nebyla nouze. Ve druhé půli Pražanky po většinu času vedly a my jen dotahovaly. Rozhodující moment zápasu přišel dvě minuty před koncem, kdy své sólo proměnila Denisa Neplechová. Ve zbývajícím čase se nám podařilo těsný náskok udržet.“

Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 5:2 (2:2). Branky: Švenková 2, D. neplechová, Smitková, Kolumpková.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „V prvním poločase jsme zcela ovládly hru, i když výsledkově to tak nevypadá. Bohužel nás v této fázi zradila koncovka. Po dvou našich hrubých chybách jsme soupeřkám oba góly doslova darovaly. Po přestávce nastal zlom. Děvčata do puntíku splnila stanovené úkoly, hrála s obrovským nasazením a začalo se dařit střelecky. Z tlaku jsme si vynutily dvě penalty, které proměnily Švenková a Neplechová. V závěrečných čtyřech minutách hrály klokanky power play. Naše mužstvo však zahrálo výborně takticky a v poslední minutě pečetilo výhru pátým gólem. Holky si konečně uvědomily, o co jde, a zahrály podle mých představ. Doufám, že tomu tak bude i v závěrečných dvou zápasech základní části. Šance na medaili je veliká. Kdybych měla přece jen někoho vyzvednout, byly by to Smitková, která konečně prodala to, na co má, a v útoku Denisa Neplechová. Nesmím zapomenout, že na výhrách se podílel i můj asistent, kapitán hradeckých mužů Marek Machút.“