Na jejich postupu do extraligy to však nemůže nic změnit. Nedařilo se hradeckým dorostenkám, které mají za sebou dvě porážky. Proti Hostivaři se nedokázaly střelecky prosadit a podlehly o čtyři branky. Podobně se jim vedlo také proti Vyšehradu, se kterým prohrály 1:5.

Závěr sezony se blíží a kouč Bárta i trenérka Poláková dali ve svých týmech šanci méně vytěžovaným hráčům a hráčkám, kteří se potřebují dostatečně vyhrát. Někteří svými výkony překvapili.

Extraliga mužů

Slavia Hradec Králové – Bolevec 5:2 (2:2). Branky Hradce: Toms 3, Suchý, Pilný.
Slavia Hradec: Zdeněk – Pařízek, Bortlík, Linder – Švenka, M. Suchý, Elllinger, Vojtěšek – Bendák, Pilný, Toms. Střídali: Buchwald, Nun.
Domácí trenér Jiří Bárta splnil slib a v zápase dostali šanci hráči, kteří toho v základní části příliš neodehráli. V 10. minutě šla Slavia do vedení zásluhou Tomse. Soupeř však během dvanácti minut výsledek otočil. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu po akci Bendáka vyrovnal M. Suchý. Ve druhém dějství byla zřetelná aktivita na domácích hokejkách a výsledkem byly tři branky v síti Bolevce.
Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Poprvé chytal od začátku zápasu Zdeněk. Příležitost dostali také Buchwald a Nun, kteří hrají převážně za béčko. Keprta, Machút, bratři Melzerové a Blažíček si doléčují zranění, nebo dostali volno. S prvním poločasem jsem příliš spokojený nebyl. Po naší vedoucí brance jsme přestali hrát svoji hru a soupeř dvakrát skóroval. Po přestávce šel výkon mužstva nahoru. Předvedli jsme několik pěkných akcí a zaslouženě jsme vyhráli. Tříbodový zisk znamená, že jsme v letošním ročníku obsadili páté místo. Ve zbývajících pěti zápasech však chceme získat co nejvíce bodů. Již v sobotu hostíme od 11 hodin President Praha.“

I.liga žen

Mnichovice – Slavia Hradec Králové 2:2 (1:1). Branky Hradce: Okrouhlická, Venclová.
Slavia Hradec: Šmídová – Kolumpková, Syrová, Žemličková, Smitková – Krausová, Venclová, Keprtová, Bártová – Švenková, Gočalová. Střídaly: Čecháková, Okrouhlická, Raková.
Martina Poláková, trenérka Slavia Hradec Králové: „Hrálo se na velmi těžkém, až neregulérním terénu, neboť před zápasem hustě pršelo. Přesto jsme měly více ze hry. Hlavně z trestných rohů jsme však nic nevytěžily. Děvčata byla velmi často na zemi, neboť na náročném terénu to pořádně klouzalo. Jsem ráda, že nedošlo k žádným zraněním. Hráčky jsem zkoušela na různých postech. V těchto zápasech, kdy už máme postup mezi elitu jistý, je k tomu vhodná příležitost. Z mého pohledu to byl asi nejhorší výkon v této sezoně. Přísnější měřítko snesly obě brankářky, Šmídová s Čecháčkovou. Každá odchytala poločas, a to ve velmi dobrém světle.

Liga dorostenek

Slavia Hradec Králové – Hostivař 0:4 (0:2). Slavia Hradec Králové – Vyšehrad 1:5 (1:3). Branka Slavie Hradec: Šubrtová.
Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „Hostivař je v soutěži na první příčce a roli favorita potvrdila. Přes porážku však mladé družstvo předvedlo bojovný výkon a zápas byl pro ně hodně poučný. I přes čtyři obdržené branky spolehlivě zachytala Čecháková. V poli se nejvíce dařilo Venclové, Bártové a Okrouhlické. Proti Vyšehradu dostaly šanci další mladé hráčky, které se potřebují vyhrát. Úspěšnou premiéru má za sebou Lucie Šubrtová, která se dokázala prosadit i střelecky.“

Jan Skalička