Záštitu nad akcí, kterou pořádají KHKO ČUS ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, agenturou Sport Action a Deníkem, převzali hejtman Lubomír Franc a primátor města Zdeněk Fink.

Vítězem ankety se poprvé v historii stal nadějný hradecký atlet Michal Desenský.  Druhý v kategorii jednotlivců skončil automobilový jezdec Michal Matějovský a třetí náchodský plavec Pavel Janeček.

Nejlepším sportovcem v kategorii od 16 do 19 let se stal hradecký atlet Jan Doležal, mezi mládeží do 15 let vyhrál kanoista Michal Prokop.

Mezi kolektivy obhájily loňské prvenství basketbalistky Sokola Hradec Králové, mezi mládežníky byli nejlepší atleti hradeckého Sokola.

Cenu za skvělou reprezentaci kraje obdržel automobilový jezdec Jan Kopecký, hned za ním skončil fotbalový reprezentant Tomáš Koubek. Za svoji Hvězdu čtenáři Deníku zvolili plavce Pavla Janečka.

Nejlepším handicapovaným sportovcem se stal atlet Aleš Kisý z Nového Města nad Metují. Ocenění se dostalo také úspěšným trenérům a funkcionářům.

Vydařeným galavečerem provázel Radek Šilhan. V doprovodném programu vystoupily Trio Nobles, artistické duo Victor&Szymon, 
Andrea Mea a taneční trio z AC Hip Hop Hradec Králové.

Výsledky sportovní ankety
Jednotlivci dospělí1. Michal DESENSKÝ, atletika, 
TJ Sokol Hradec Králové, 2. místo na ME do 22 let v Tallinu (dráha 4x100 m, 39,38, člen družstva ČR), 4. místo na ME do 22 let (dráha 4x 400 m, 3:07,27, člen družstva ČR), 1. místo na MČR do 22 let (dráha 400 m, 47,92), 2. místo na MČR (dráha 200 m, 21,24), 2x 1. místo se štafetou ČR na ME do 22 let (4x 400 m, 3:04,52 a 4x 100 m, 40.17, 9. místo na ME do 22 let (400 m, 46,39).

2. Michal MATĚJOVSKÝ, motorismus, Čs. Motorsport Hradec Králové, 1. místo na ME (závod automobilů na okruzích v kategorii Super 2000 TC2), v jednotlivých závodech FIA ETCC 2015 získal 5x 1. místo a 1x 2. místo. Obdržel Zlatou sponu FAS AČR 
a prestižní Zlatý volant ČR.

3. Pavel JANEČEK, plavání, 
TJ Delfín Náchod, 1. místo na MČR v 50 m bazénu (pol. 400 m), 1. místo na MČR ve 25m bazénu (400 m), 8. místo na ME ve 25m bazénu (pol. 400 m, 4:13.88), 3x překonal rekord ČR v 50m bazénu (2x 400m pol., 1x překonal rekord ČR v 50m bazénu (200 m pol.)

4. Andrea ZEMANOVÁ, skikros, Ski Klub Špindlerův Mlýn.
5. Libuše JAHODOVÁ, sportovní střelba, Dukla Hradec Králové.
6. Leoš ROUŠAVÝ, kvadriatlon, SK RN Hradec Králové.
7. Stanislava PRECLÍKOVÁ, skiboby, Skibob Klub Dobruška.
8. Alois KAŇKOVSKÝ, silniční cyklistika, Whirlpool Author Hradec Králové.
9. Veronika DUBNOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové.
10. Marek BROŽ, zápas, Sokol Hradec Králové.

Jednotlivci mládežDo 15 let:
1. Michal PROKOP, kanoistika, TJ Sokol Předměřice n. L.
2. Dominik HARNACH, skiboby, Skibob Klub Dobruška.
3. Klára HÁZOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové.
Kategorie 16 – 19 let:
1. Jan DOLEŽAL, atletika, TJ Sokol Hradec Králové.
2. Lada PEJCHALOVÁ, atletika, 
TJ Lokomotiva Trutnov.
3. Nikola PORTYŠOVÁ, kuželky, 
TJ Jičín.
4. Ludmila KOTĚROVÁ, rychlostní kanoistika, TJ Černožice.
5. Barbora BUKÁČKOVÁ, karate, SK Karate Spartak Hradec Králové.
6. Romana PTÁČKOVÁ, taneční sport, AC Hip Hop Hradec Králové.
7. Michal ČERNÝ, judo, SKP Judo Nový Bydžov.

Kolektivy dospělí1. TJ Sokol Hradec Králové, basketbal, družstvo žen – Hradecké lvice.
2. Whirlpool Author Cycling 
Team Hradec Králové, silniční cyklistika, družstvo mužů.
3. Cheeky Cheerky, mažoretkový sport, ženy, AC Hip Hop Hradec Králové.

Kolektivy mládež1. TJ Sokol Hradec Králové, atletika, štafeta juniorů (J. Doležal, L. Hodboď, V. Müller, L. Desenský, M. Štěpánek).
2. Mountfield Hradec Králové, 
lední hokej, mužstvo mladších dorostenců.
3. TJ Slavia Hradec Králové, 
volejbal, družstvo juniorek.

Trenéři profesionální1. Vítězslav PERUN, atletika, 
TJ Sokol Hradec Králové.
2. Romana PTÁČKOVÁ, basketbal, TJ Sokol Hradec Králové.
3. Tomáš MARTINEC, lední hokej, Mountfield Hradec Králové.
4. Petr KAPITULČIN, basketbal, 
TJ Lokomotiva Trutnov.

Trenéři dobrovolní1. Miloš HAVELKA, atletika, 
TJ Lokomotiva Trutnov.
2. Aneta BRINDOVÁ, mažoretkový sport, AC Hip Hop Hradec Králové.
3. Jana TRÝZNOVÁ, sport pro všechny, Spartak Vrchlabí.
4. František MAŇÁSEK, zápas, 
TJ Sokol Hradec Králové.

Handicapovaní sportovci1. Aleš KISÝ, atletika, SK Nové Město nad Metují.
2. Ondřej SEDLISKÝ, tenis, 
SK Integra Hradec Králové.
3. Jiří KLICH, lukostřelba, SK Nové Město nad Metují.
4. TJ JIČÍN, stolní tenis, družstvo mužů.

Zásluhy o reprezentaci kraje1. Jan KOPECKÝ, motorismus, Škoda Motorsport  Mladá Boleslav,
2. Tomáš KOUBEK, fotbal, AC Sparta Praha (hostování Slovan Liberec).
3. Jiří HINDR, silniční cyklistika, Spastic handicap, STS Praha.
4. KRAJSKÝ FOTBALOVÝ VÝBĚR pro letní ODM, družstvo žáků.

Zlatí medailisté na letní ODM1. Petra HOLEČKOVÁ, orientační běh, ZŠ Hradec Králové.
2. Šárka RÜCKEROVÁ, orientační běh, ZŠ Hořice.
3. Daniela VOLNÁ, atletika, ZŠ Jičín.

Osobnosti krajských sportovních organizacíZdena HORČIČKOVÁ, sport pro všechny, ASPV.
Jaroslav KOZLER, rychlostní kanoistika, TJ Sokol Předměřice n. L.
Otto KUNT, plavání, Plavecký klub  Hradec Králové.
Jiří STUDENÝ, cyklistika, SKP Hradec Králové.

Hvězda čtenářů DeníkuPavel JANEČEK, plavání.