Hlavní cenu pro každý kraj věnoval a zároveň ji výhercům osobně předá europoslanec Oldřich Vlasák (ODS).

„Ke sportu mám velice blízko. Ačkoliv práce europoslance a nyní i funkce místopředsedy Evropského parlamentu pro mě znamená další povinnosti, na sportování si chvilku musím najít. Tím, jak různě cestuji, snažím se dělat sport, který se zrovna nabízí. Kromě volejbalu mám v oblibě i cyklistiku, lyžování, plavání, tenis… Musím se udržovat v kondici, abych vydržel nejen fyzicky, ale také psychicky současné pracovní vytížení. Je to také příležitost být pohromadě se svou rodinou. S manželkou a dcerami si vyjedeme na kole,  v zimě na běžky či na sjezdovky. Sportuje vlastně celá naše rodina. Jelikož soutěž Deníku má ke sportu blízko, rozhodl jsem se ocenit nejlepší hráče v každém kraji," uvedl Oldřich Vlasák.

Velké finále se uskuteční o víkendu 10. a 11. listopadu. Pětice nejlepších hráčů z okresů Královéhradeckého kraje a čtveřice nejúspěšnějších tipérů z Pardubického kraje bude na speciálním kuponu tipovat přesné konečné výsledky i stavy poločasů u pěti vybraných fotbalových utkání.

Okresní kola Tip ligy končí dvanáctým kolem (3. a 4. listopadu), tedy týden před velkým finále. Konečné pořadí bude zveřejněno v Deníku ve středu 7. listopadu.

Okresní vítěz získá dres podepsaný prvoligovými fotbalisty FC Hradec Králové a spolu s dalšími nejúspěšnějšími tipéry obdrží zajímavé ceny od partnerů naší soutěže – pivovaru Tambor a firmy Elektro Berry.

A vítěz velkého finále se může těšit i na televizor!