Jezdec z nedalekých Lužan v Nové Pace v předešlých třech letech vyhrál. 
A triumf hodlal získat i o víkendu. Po třech odjetých závodech letošního kontinentálního šampionátu kraloval divizi Touring autocross. Jenže hromadná kolize sedmi jezdců mu ve finále vzala naděje. První dojel 
Litevec Paulius Pleskovas.

„Zklamání je veliké, ale jsou to závody a musí se to tak brát. Zaplaťpánbůh, že se mi nic nestalo, protože rána to byla veliká," povídal po závodě Fejfar.

„Po startu, kdy jsme se tam na té vodě strkali, jsem jel ve sjezdu dolů první, ale pravé přední kolo už bylo z té kolize předtím prázdné. Došlo tedy k tomu, že jsem pak zatočil a auto zkrátka jelo rovně," dodal.

Fejfar nyní v seriálu ME ztrácí na dosud vedoucího Otakara Výborného, který v Pace dojel třetí, čtyři body.

„Není nic ztraceného, to se naboduje třeba i v rozjížďkách, jedeme dál. Myslím si, že závody byly krásné, fanoušci výborní a mě jenom mrzí, že jsem jim nemohl udělat radost vítězstvím."

Další čeští autokrosaři se prosadili na stupně vítězů ve všech kategoriích. Z vítězství se ve Štikovské rokli radoval Petr Nikodém v divizi Buggy 1600, ve které byl třetí Vít Nosálek. „Vyhrát v Nové Pace je sen každého závodníka, a když se podívám na plné tribuny fanoušků, tak mi běhá mráz po zádech," řekl Nikodém.  Bronz získal i Jakub Kubíček v královské kategorii Super Buggy, v níž triumfoval vyhrál Nizozemec Mike Bartelen. Junior Buggy  vyhrál Milan Vaněk.