Sobota 17.30: BK Kara Trutnov (6. místo) – TJ Sokol Hradec Králové (2. místo).

Východočeské derby patří tradičně k nejnavštěvovanějším soubojům nejvyšší soutěže žen a nejinak tomu bude i v utkání 8. kola. V roli favoritek přijedou pod Krkonoše hradecké „lvice", ale domácí rivalkám rozhodně nedají nic zadarmo. Také Kara totiž v letošním ročníku předvádí kvalitní výkony a už vůbec neplánuje ztrácet body v prostředí vlastní haly, kde se znovu sejdou stovky věrných příznivců.

„Hradec vstoupil do ligy skvělým způsobem a úspěšné výsledky ho vyšvihly na druhé místo tabulky. Vyhrál všechny zápasy s výjimkou duelu proti USK Praha. Nicméně my hrajeme doma,


budeme mít určitě velkou podporu fanoušků a proti takto kvalitnímu soupeři se budeme chtít vypnout k co nejlepšímu výkonu. Na hřišti necháme všechno," vzkázal soupeři odhodlaně za celý trutnovský tým trenér 
Jozef  Rešetár.

„Nám se herně daří. Nemusíme z tohoto utkání mít obavy a můžeme si je užít se vším všudy. Je to derby, svátek basketbalu, a jistě nás v Trutnově čeká tradičně skvělá atmosféra," říká natěšeně hradecká trenérka Romana Ptáčková.

„Myslím, že se bude hrát hodně atraktivní a moderní basketbal. Rozhodně nečekejte hru na útoky trvající povolených čtyřiadvacet vteřin. Tento zápas má všechny předpoklady k tomu, aby diváky bavil a byl opět ozdobou ligové soutěže," doplnila Ptáčková.

Oproti předešlému zápasu s brněnským Valosunem „lvice" budou mít již k dispozici běloruskou křídelnici Lichtarovičovou.