I. LIGA MUŽŮ – VÝCHOD

Basketbal Olomouc – Sokol Hradec Králové 2 Pražské Předměstí 73:82 (22:22, 40:40, 50:62)

Body: Sedlák 21 (5 trojek), Scripcaru 14 (8 doskoků), Kozák 13, Sehnal 8, Andres 7 (13 asistencí, 6 získaných faulů), Šín 4, Choleva 2, Rubeš 2, Schuster 2 – O. Peterka 27 (7 doskoků), Synáček 20 (3 trojky), Šírek 18 (7 doskoků, 6 získaných faulů), Švandrlík 8, Mahler 7, Bahník 2. Rozhodčí: Paulík, Stáňa. Trojky: 6:7. Trestné hody: 14/9 – 20/13. Doskoky: 35:34. Fauly: 20:16.

Lubomír Peterka, trenér Hradce: „Borci si sáhli tentokrát hodně hluboko do fyzických i psychických zásob. Bez obou pivotů (Kiršbaum, Majerík) nás čekal velmi těžký zápas a jsem velmi rád, že jsme jej i ve značně okleštěné sestavě zvládli. Jeden ze svých nejlepších výkonů v dresu hradeckých sokolů podal Ondra Peterka a to i přes to, že do čtvrt na šest trénoval v Prostějově. Cestou do Olomouce navíc postihly zdravotní potíže Tomáše Mahlera, ale i s tímto problémem se jak hráč, tak tým vyrovnal. Ukázalo se, že David Šírek je pro tým velkou posilou. Velmi dobrý výkon předvedl také Vojta Synáček, který převzal roli kapitána a svojí pověstnou bojovností dokázal strhnout i ostatní hráče. Utkání se zlomilo v náš prospěch kolem 6. minuty třetí čtvrtiny. V tomto časovém období jsme udělali méně chyb než domácí celek, na rozdíl od Olomouckých jsme dokázali proměnit své šance, neúspěšné pokusy soupeře doskočit a v útoku potrestat. Borci, díky."

Další výsledky 11. kola: JBC MMCITÉ Brno – VSK VŠB Ostrava 86:62, BK Opava B – SKB Zlín 86:59, TJ Šumperk – Sokol Šlapanice 65:72.

8. Šumperk 11 2 9 739:899 13

Následující utkání sehraje Hradec v pátek, kdy v třebešské hale přivítá od 18 hodin opavské béčko.