Taekwondový Sokol Cup je dlouhá léta největším mezinárodním turnajem dětí a mládeže v České republice.

Je zařazen do seriálu Národní ligy dětí a mládeže Českého svazu Taekwondo WTF.

V letošním ročníku se do haly Tělovýchovné jednoty Sokol Hradec Králové sjelo celkem dvě stě sedm závodníků ze čtyř zemí: Německa, Polska, Slovenska a České republiky.

Na obřím turnaji měl početné zastoupení také pořádající oddíl TJ Sokol Hradec Králové, který reprezentovalo dvaadvacet borců ze dvou nejstarších dětských týmů.

Největšího úspěchu, zisku zlaté medaile, dosáhli Michal Bis, Kateřina Pšeničková, Jakub Štancl, Tereza Fabiánová, Martin Krejčí, Vojtěch Krejčí a David Klouček.

Nutno poznamenat, že i ti ostatní bojovali skvěle. Díky několika druhým a třetím místům se královéhradecký tým probojoval v absolutním hodnocení klubů na výbornou druhou příčku a to v konkurenci jednadvaceti oddílů.

Tento úspěch navazuje na skvělý výkon týmu z červnového mistrovství České republiky, kde Hradečtí skončili třetí. To jen dokazuje správný směr a výchovu sportovců mládežnické základny v krajské metropoli pod vedením zkušených trenérů.

Celá akce proběhla na výbornou také po organizační stránce. Pořádající TJ Sokol děkuje všem, kteří se na tomto prestižním turnaji podíleli, především sponzorům a ochotným pomocníkům z řad rodičů.

(nos)